تحقیق درباره تصرف داده های مخابراتی دموکرات ها از سوی دولت ترامپ

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، یک نهاد نظارتی وزارت دادگستری آمریکا تحقیقاتی را درباره تلاش های این وزارتخانه در دوره ریاست جمهوری ترامپ برای تصرف داده های مخابراتی و ارتباطاتی دموکرات های مجلس نمایندگان آغاز خواهد کرد.

تحقیق درباره تصرف داده های مخابراتی دموکرات ها از سوی دولت ترامپ

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت زنانه به نقل از رویترز، مایکل هورویتز بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه تایید کرده است که نهاد نظارتی وزارت دادگستری قصد دارد تحقیقاتی را درباره تلاش های این وزارتخانه در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای تصرف و دستیابی به داده های مخابراتی و ارتباطاتی دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا آغاز کند.

وی اضافه نمود: این دفتر کار بررسی اقدامات و فعالیت های وزارت دادگستری دولت ترامپ را برای دسترسی و تصرف داده های ارتباطاتی و مخابراتی دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا را آغاز کرده است.

این مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا گفت: ما کلیه اقدامات وزارت دادگستری در زمان ریاست جمهوری ترامپ را مورد ارزیابی و بازنگری قرار می دهیم تا هماهنگی این اقدامات با سیاست ها و مقررات وزارتخانه را بررسی کنیم و به این جمع بندی برسیم که آیا اقدامات اجرا شده از طریق وزارت دادگستری آمریکا، غیرقانونی بوده است یا نه.

روزنامه نیویورک تایمز پنجشنبه گزارش داده است که وزارت دادگستری آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ، مدیران ارشد شرکت اپل را احضار کرده تا اطلاعات مربوط به حساب های کاربری حداقل 2 نماینده دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان را در اختیار قرار دهند. این اقدام دولت ترامپ تلاشی برای پیدا کردن کسانی بوده است که در درز و نشت اطلاعات طبقه بندی شده و محرمانه دست داشته اند.

آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: ترامپ بارها و بارها از وزارت دادگستری خواسته بود تا بر اساس میل و اراده سیاسی اش رفتار کند و قصد داشت از وزارت دادگستری به نام ابزاری علیه مخالفان سیاسی اش و فعالان رسانه ای استفاده کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تحقیق درباره تصرف داده های مخابراتی دموکرات ها از سوی دولت ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق درباره تصرف داده های مخابراتی دموکرات ها از سوی دولت ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید