تمایل سرمایه گذاران به خروج از بازار مسکن

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، در هفته های اخیر تعداد فایل های فروش مسکن در بازارهای نیازمندی های آنلاین افزایش قابل توجهی پیدا نموده و در میان این فایل ها، آپارتمان های بدون امکاناتی از قبیل پارکینگ و آسانسور در بعضی محله های مصرفی به مراتب بیشتر از خانه های واجد امکانات هستند.

تمایل سرمایه گذاران به خروج از بازار مسکن

به گزارش دنیای اقتصاد، نخستین واقعیتی که هنگام مشاهده افزایش آپارتمان های فروشی بدون امکانات در بازار مسکن دریافت می گردد این است که سرمایه گذاران ملکی غیرحرفه ای در حال خروج از این بازار هستند. ملاکان یا آن گروهی که به اصطلاح واسطه ها، ملک باز به شمار می آیند و به وسیله انجام معاملات مسکن در دوره های کوتاه مدت و میان مدت، عایدی و عایدی کسب می نمایند، اغلب نسبت به خرید آپارتمان های بی نقص اقدام می نمایند تا در زمان فروش دردسری برای بازاریابی نداشته باشند. اما سرمایه گذاران غیرحرفه ای از قبیل افرادی که با تبدیل سایر دارایی های خود نظیر طلا، سکه و خودرو تصمیم به خرید خانه می گیرند، معمولا بودجه محدودی دارند و در نتیجه ناگزیر هستند خانه های مشکل دار و زیرقیمت بخرند.

در هفته های اخیر در پی ثبات نسبی قیمت مسکن از ابتدای پاییز تا به امروز، بر تعداد فروشندگانی که پیش تر خریدهای سرمایه ای انجام داده بودند افزوده شده است. این موضوع سبب شده عرضه آپارتمان زیر قیمت میانگین معاملات شهر تهران افزایش پیدا کند. در حالی که میانگین قیمت مسکن در شهر تهران از ابتدای سال جاری بین 30 تا 32 میلیون تومان در نوسان بوده، در حال حاضر تعداد زیادی فایل فروش در بازار مسکن وجود دارد که قیمت پیشنهادی هر مترمربع از این واحدها حول و حوش 20 میلیون تومان و کمتر است. ریشه ارزانی این فایل ها کمبود امکانات است و نشان می دهد خریدهای سرمایه ای دو، سه سال گذشته اکنون با توجه به درجا زدن قیمت مسکن، به عنوان عرضه نو روانه بازار مسکن شده است.

البته در کنار سرمایه گذاران غیرحرفه ای، بعضی سرمایه گذاران حرفه ای نیز در حال فایل کردن تعدادی از واحدهای مسکونی پیش تر خریداری شده هستند و به نظر می رسد گروهی از این افراد نیز تمایل دارند بخشی از سرمایه ملکی خود را به دارایی دیگری تبدیل نمایند.

منبع: فرارو

به "تمایل سرمایه گذاران به خروج از بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمایل سرمایه گذاران به خروج از بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید