تولدی که یک و نیم میلیارد تومان هزینه داشت!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهرنگ، از نجات جان دختر برفی در دهستان موگوئی اطلاع داد.

تولدی که یک و نیم میلیارد تومان هزینه داشت!

به گزارش باشگاه وبلاگ ساعت زنانه، آفتاب کم کم غروب می کرد که به اورژانس دهستان موگویی از توابع استان چهارمحال و بختیاری، خبر رسید زنی باردار در روستای سرآقا سید دچار درد زایمان شده است.

همه ساله با بارش نخستین برف زمستانی محور دهستان موگویی با 14 روستا بسته و کالا های اساسی مورد احتیاج سکنه منطقه پیش از بارش ها و شروع فصل پائیز به منطقه ارسال می گردد. ماموریت نفس گیر نیرو های شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهرنگ، برای نجات جان مادر باردار شروع می گردد، اما بارش برف و وقوع پدیده کولاک، در محور های سخت گذر روستا مانع از اعزام آمبولانس یاری دار شد.

آفتاب کم کم غروب می کرد که به اورژانس دهستان موگویی از توابع استان چهارمحال و بختیاری، خبر رسید زنی باردار در روستای سرآقا سید دچار درد زایمان شده است.

همه ساله با بارش نخستین برف زمستانی محور دهستان موگویی با 14 روستا بسته و کالا های اساسی مورد احتیاج سکنه منطقه پیش از بارش ها و شروع فصل پائیز به منطقه ارسال می گردد. بارش برف برای خیلی از روستائیان دو روی سکه بیم و امید است؛ ارتباط زمینی منطقه سراقاسید در 6ماه دوم سال با مرکز شهرستان کوهرنک قطع است و تنها راه ارتباطی آن جاده خاکی از جهت بزنوید به الیگودرز استان لرستان می باشد.

در شرایط عادی امدادرسانی در این منطقه با جهت خاکی و پرخطر، 12 ساعت طول می کشد که در شرایط برفی این جهت بسیار زمان بر و پرخطر می باشد.ماموریت نفس گیر نیرو های شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهرنگ، برای نجات جان مادر باردار شروع می گردد، اما بارش برف و وقوع پدیده کولاک، در محور های سخت گذر روستا مانع از اعزام آمبولانس یاری دار شد. پزشک و مامای مرکز بهداشت روستایخویه برای رفتن به روستا از راهداران یاری می گیرندو با سوار شدن به بولدوزر و پشتیبانی یک دستگاه لودر به جنگ برف، کولاک و کوهستان پر خطر در شب می فرایند. جهت یک ساعته در گردنه های برفی همراه با بوران و باد شدید، سخت تر از آن بود که بتوان از جهت گذشت. بنابر این بولدوزر سوم از جهت مقابل به سمت تیم امدادی حرکت کرد.

نوزاد بختیای دختر برفی لقب گرفت که در آستانه سالروز تولد حضرت زهرا (س) نامش را زهرا سادات گذاشتند؛ تولدی که یک و نیم میلیارد تومان برای دولت هزینه داشت، اما طبق قوانین برای روستائیان رایگان محسوب می گردد. به گفته مسئولان حال عمومی مادر و کودک مساعد است.در حالیکه خطر سرمازدگی، اُفت فشار و اُکسیژن در ارتفاع سه هزار متری کوهستان و خطر سقوط به دره وجود داشت، اما پس از شش ساعت گروه اورژانس بولدوزر به روستای سرآقاسید رسیدند.

حشمت الله منصوری گفت: حدود ساعت 11 شب بود که پزشک و ماما بر بالین بیمار رسیدند و مراقبت های اولیه را انجام دادند.

اما این تازه شروع ماجرا بود؛ چراکه به علت چرخیدن نوزاد در شکم مادر، امکان زایمان در روستا وجود نداشت و خطر مرگ مادر 28 ساله و نوزاد را تهدید می کرد.

منصوری می گوید: به سختی بالگرد از استان لرستان به دهستان موگویی اعزام شد و پیروز شدیم مادر باردار را به بیمارستان امام صادق (ع) استان لرستان در شهرستان الیگودرز اعزام کنیم.

بالاخره بعد از ساعت ها کوشش مردم روستا، راهداران و کادر درمان اورژانس هوایی استان همجوار چهارمحا و بختیاری، فرزند پنجم این مادر جوان به جهان آمد.

منبع: فرارو

به "تولدی که یک و نیم میلیارد تومان هزینه داشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولدی که یک و نیم میلیارد تومان هزینه داشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید