فراوری گوشت مصنوعی با عطر چربی های آزمایشگاهی ، هر روز واقعی تر از قبل

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، چربی های آزمایشگاهی به احتمال زیاد طعم گوشت های پرورشی و کشت شده را بهبود خواهند بخشید. محققان در تحقیقات اخیر خود به راهکاری در زمینه فراوری انبوه چربی آزمایشگاهی دست یافته اند.

فراوری گوشت مصنوعی با عطر چربی های آزمایشگاهی ، هر روز واقعی تر از قبل

به گزارش نیو اطلس، امروزه گوشت کشت شده به عنوان یک جایگزین سازگار با محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است. ابا این حال در این نوع گوشت یک عنصر طعم دهنده فراموش شده: چربی. اما تیمی از محققان راهی برای پرورش چربی در مقیاس بزرگ با بافت و ظاهر مشابه چربی حیوانی پیدا نموده اند.

گوشت کشت شده با کشت سلول های حیوانی با استفاده از ترکیبی از بیوتکنولوژی، مهندسی بافت، زیست شناسی مولکولی و فرآیندهای مصنوعی فراوری می گردد. این فناوری محصولی را ایجاد می نماید که شبیه گوشت سنتی است. با این حال، گوشت پرورشی فاقد یک عنصر کلیدی برای طعم و بافت است: چربی.

دانشمندان دریافته اند که بخشی از ماندگاری طعم گوشت دام به علت چسبیدن به مولکول های چربی، است چربی های حیوانی ترکیبات معطر را از غذای حیوان جذب می نمایند و طعم گوشت را تشدید می نمایند. در واقع، آزمایش ها از مصرف نمایندگان گوشت طبیعی نشان داده که گوشت گاو طبیعی با 36 درصد چربی بیشتر ، نسبت به رقبای کم چرب خود از طعم بهتری برخوردار است.

اما دوران گوشت کشت شده بدون چربی ممکن است به زودی به سر آید. محققان با موفقیت در آزمایشگاهی، چربی با بافت و ظاهری مشابه چربی حیوانی طبیعی فراوری نموده اند و می گویند این روش را می توان در ابعاد بزرگتری نیز پیاده کرد.

تا به حال، فراوری مقادیر زیادی چربی کشت شده یک چالش بوده است. برخلاف طبیعت گوشت های دام، که رگ های خونی، اکسیژن و مواد مغذی را به چربی می رسانند، چربی های آزمایشگاهی هر چه در مقیاس بزرگتر فراوری شوند، عاری از عناصر مهمی نظیر اکسیژن و مغذی هستند

برای حل این مشکل، محققان ابتدا سلول های چربی موش ها و بعضی حیوانات دیگر را در لایه ای دوبعدی رشد دادند و سپس آاز آن سلول ها برداشت کردند تا توده ای سه بعدی ایجاد نمایند .

جان یوئن جونیور، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: هدف ما ایجاد یک روش نسبتا ساده برای فراوری چربی حجیم بود. از آنجایی که بافت چربی عمدتا دارای سلول هایی است که اجزای ساختاری کمی دارند، ما فکر کردیم که تجمع سلول ها پس از رشد برای بازفراوری طعم، تغذیه و مشخصات بافت چربی طبیعی حیوانی کافی است.

محققان برای پی بردن به اینکه آیا چربی جمع شده دارای ویژگی هایی مشابه چربی حیوانی است، آزمایشی انجام دادند. محققان در پی به خاتمه رساندن این مطالعه اعلام کردند که نتایج این تحقیق نشان می دهد که می توان سلول های چربی کشت شده را با لیپیدها تکمیل کرد تا با ترکیب گوشت طبیعی مطابقت بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

  • سازمان غذا و داروی آمریکا به گوشت رشد داده شده در آزمایشگاه مجوز مصرف می دهد

دیوید کاپلان، نویسنده مسئول این مطالعه، گفت: این روش تجمع سلول های چربی کشت شده را می توان به فراوری بافت چربی کشت شده در بیورآکتورها در مقیاس بزرگ ترجمه کرد ما همچنان به هر جنبه ای از فراوری گوشت پرورشی نگاه می کنیم تا بتوانیم فراوری انبوه گوشتی را که ظاهر، طعم و حس واقعی دارد، امکان پذیر کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "فراوری گوشت مصنوعی با عطر چربی های آزمایشگاهی ، هر روز واقعی تر از قبل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری گوشت مصنوعی با عطر چربی های آزمایشگاهی ، هر روز واقعی تر از قبل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید