جذب توریست خارجی حوزه سلامت در استان فارس رکورد زد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، جذب جهانگرد خارجی حوزه سلامت در استان فارس رکورد زد.

جذب توریست خارجی حوزه سلامت در استان فارس رکورد زد

محمد فرخ زاده با اشاره به اینکه گردشگری سلامت یکی از ظرفیت های بسیار مهم حوزه گردشگری استان فارس است، توجه به این موضوع را بسیار مهم دانست.

معاون استاندار فارس بیان نمود: در سه ماه گذشته طی جلسات مستمر و بازدیدهای میدانی اقداماتی از جمله فراخوان تسهیلگران، استاندارد سازی هزینه عمل های جراحی شایع، هماهنگی های فرودگاهی، راه اندازی هیات اجرایی و انجمن حرفه ای گردشگری سلامت، فراخوان پذیرش بیمارستان های دارای استاندارد، هماهنگی های بین دستگاهی و تهیه بسته های آموزشی پیگیری و آماده سازی شده و در حال اجراست.

به اعتقاد فرخ زاده، نتیجه این اهتمام و همکاری بین دستگاهی باعث رشد 250 و 550 درصدی گردشگری سلامت خارجی در فروردین و اردیبهشت 1401 نسبت به زمان مشابه در سال 1400 بوده که رکوردی کم سابقه در نوع خود محسوب می گردد.

به گفته این مقام مسئول، آمارها نشان می دهد تعداد پذیرش بیماران خارجی در سال 1400 در شیراز در بخش بستری 10 هزار و 500 بیمار و در بخش سرپایی حدود 5000 پنج هزار بیمار بوده است.

وی اضافه کرد: تعداد پذیرش بیمار خارجی در فروردین 1400 در شیراز 148 بیمار و در فروردین 1401، 375 بیمار بوده که افزایش 250 درصدی داشته است.

به گفته معاون استاندار فارس، تعداد پذیرش بیمار خارجی در اردیبهشت 1400 نیز 183 بیمار و در اردیبهشت 1401 1003 بیمار بوده که افزایشی 550 درصدی را تجربه نموده است.

فرخ زاده با اشاره به آنالیز تجربه کشورهای ترکیه و هند و شهر مشهد در عرصه گردشگری سلامت، از عزم استان فارس برای ارتقای جذب گردشگران خارجی در این بخش اطلاع داد.

معاون استانداری فارس تعداد شرکت های تسهیلگر و دفاتر خدمات مسافرتی استان دارای مجوز فعالیت در این عرصه را 57 شرکت و تعداد مراکز درمانی دارای مجوز گردشگری سلامت 9 مرکز ذکر کرد که همگی خصوصی هستند.

منبع: همگردی

به "جذب توریست خارجی حوزه سلامت در استان فارس رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب توریست خارجی حوزه سلامت در استان فارس رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید