عکس ، سرعت اینترنت ایران حتی بدتر از زیر آوار مانده های ترکیه!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، یک شهروند ترکیه که در زلزله امروز از زیر آوار توییت زده و آدرس خود را اعلام نموده تا نجاتش بدن!

عکس ، سرعت اینترنت ایران حتی بدتر از زیر آوار مانده های ترکیه!

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ساعت زنانه، اینترنت به عنوان یکی از ابزار نوین فناوری اطلاعات، مزایای بسیار عمده ای از نظر گردآوری اطلاعات، انجام عملیات تجاری و در نتیجه یکی از راه های پیشبرد اهداف مالی را برای اغلب کشورهای پیشرفته به ارمغان آورده است.

اهمیت توسعه دسترسی کشورهای در حال توسعه به اینترنت از طریق دولت ها و سازمان های بین المللی و صاحبنظران و کارشناسان ارتباطات و توسعه مورد تایید نهاده شده است.

عقیده اکثریت قریب به اتفاق آن است؛ که اینترنت و فن آوری های وابسته ارتباطات دور می یابد، به عنوان زیرساخت ملی، استراتژیک قلمداد گردد. برقراری چنین زیرساخت های استراتژیکی برای کشورها در حال توسعه حیاتی به نظر می آید. به طوری که ارتباطات، می تواند؛ باعث بهبود بهره وری مالی، حاکمیت، آموزش، بهداشت و سلامتی و کیفیت زندگی خصوصاً در منطقه ها حاشیه ای گردد.

این یافته ها نشان می دهد که اتصالات وسیع تر در درون کشورهای در حال توسعه باعث بهبود زیرساخت اطلاعات کلی در این کشورها می گردد؛ و در نتیجه تغییرات مثبتی را در بهبود مالی و اجتماعی ایجاد می نماید.

زلزله امروز ترکیه گواهی بر نقش پر رنگ اینترنت آزاد و پر سرعت در پیشبرد اهداف توسعه است به طوری که کاربران اینترنت در این کشور که در زیر آوار مانده اند، با اعلام جایگاه خود در شبکه های اجتماعی به عملیات امداد رسانی سرعت بخشیدند و تعداد تلفات را کاهش دادند.

لازم به ذکر است که دسترسی به اینترنت،وای فای معمولاً رایگان، در سراسر ترکیه معمول است. تقریباً همه هتل ها، خوابگاه ها، آپارتمان های اجاره ای و حتی خانه های درختی دارای Wifi هستند. فقط هتل های لوکس ترکیه هزینه آن را می گیرند.

بسیاری از رستوران ها، کافه ها، بارها، کافه های ساحلی و دفاتر آن را ارائه می دهند. بعضی از اتوبوس ها، قطارها و قایق های بین شهری آن را دارند و فرودگاه ها با پرداخت هزینه آن را ارائه می دهند.

سایت تجزیه و تحلیل اینترنتی Speedtest نشان می دهد که سرعت اینترنت پهن باند ثابت ترکیه در سال 2021 با میانگین سرعت دانلود 26.87 مگابیت در ثانیه و میانه سرعت آپلود 5.55 مگابیت در ثانیه در بین 175 کشور در رتبه 105 نهاده شد.

پای ایلان ماسک به زلزله ترکیه کشیده شد

طی درخواست های مکرر نجات از سوی کاربران ترکیه ای در توییتر، گروهی از مهندسان ترکیه ای از ایلان ماسک درخواست کردند تا اجازه فعال کردن آبارم زلزله برای کاربران توییتر فراهم گردد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، سرعت اینترنت ایران حتی بدتر از زیر آوار مانده های ترکیه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، سرعت اینترنت ایران حتی بدتر از زیر آوار مانده های ترکیه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید