خبرنگاران ارزش بازار سهام آمریکا در اعتراضات مردمی افزایش می یابد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، تهران - خبرنگاران - شبکه خبری فاکس نیوز بامداد دوشنبه با ارائه نموداری نشان داد که ارزش بازار سهام آمریکا در زمان اعتراضات مردمی علیه نژادپرستی افزایش پیدا می کند.

خبرنگاران ارزش بازار سهام آمریکا در اعتراضات مردمی افزایش می یابد

براساس این گزارش، در زمان ترور مارتین لوتر کینگ نیز در سال 1968 و آغاز اعتراضات خیابانی توسط جامعه سیاهپوستان، ارزش بازار بورس آمریکا با افزایش همراه بوده است.

این نمودار نشان می دهد که بازار سهام در آمریکا در سال 1991 پس از ضرب و شتم رودنی کینگ شهروند سیاهپوست به دست نیروهای پلیس، مرگ مایکل بروان در سال 2014 و قتل جورج فلوید شهروند مینیاپولیس با افزایش سود همراه بوده است.

براساس این گزارش، واکنش بازار سهام در آمریکا در زمان ناآرامی های مدنی با سود همراه بوده است.

پس از انتشار این گزارش و انتقادهای فراوان نسبت به بی تفاوتی این شبکه خبری در مورد اعتراضات مردمی، شبکه فاکس نیوز در برنامه ای جداگانه از عموم مردم به دلیل انتشار این گزارش و نادیده گرفته شدن حقوق جامعه سیاهپوستان عذرخواهی کرد.

جورج فلوید هفتم خرداد ماه در حالی که فریاد می زد زانویت را بردار، نمی توانم نفس بکشم بدست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا آمریکا به قتل رسید. این مساله موجب گسترش موج نارضایتی از تبعیض نژادی و نابرابری در سراسر این کشور و جهان شد.

رسانه ها، گستردگی این اعتراضات را با تظاهراتی مقایسه می کنند که در سال 1968 در پی ترور مارتین لوترکینگ رخ داد با این تفاوت که بیشتر کارشناسان معتقدند این اعتراضات وسعت بیشتری یافته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ارزش بازار سهام آمریکا در اعتراضات مردمی افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ارزش بازار سهام آمریکا در اعتراضات مردمی افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید