خواص شگفت انگیز و بی نظیر سماق برای سلامتی

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، مصرف سماق همراه غذا نیز به علت تأثیراتی که روی صفرا دارد، می تواند تأثیرات مناسبی در پایین آوردن چربی خون داشته باشد. سماق از بین برنده زمینه جذب چربی در بدن است و از خواص سماق می توان برای رسیدن به تناسب اندام و تغذیه مناسب بهره برد.

خواص شگفت انگیز و بی نظیر سماق برای سلامتی

خاصیت سماق در ممانعت از ترکیب گلوکز با مولکول های پروتئین های حیاتی بدن تا مقدار 8/8 درصد باعث شده تا این گیاه برای بیماران مبتلا به دیابت، مفید تشخیص داده گردد. سماق برای بیماران دارای قند خون، دیابت و چاقی مفرط مفید است. نتایج آنالیز ها نشان می دهد که این ادویه تاثیر ضدمیکروبی دارد و مانع از بروز بیماری دیابت می گردد.

یکی از عوامل به وجود آمدن عوارض مختلف دیابت، ترکیب شدن گلوکز با پروتئین های حیاتی بدن است که منجر به تغییر عملکرد ساختار شیمیایی این پروتئین ها می گردد و سماق تا 81 درصد بروز این فرایند را متوقف می نماید. مصرف آن در افراد مبتلا به دیابت از تشکیل هموگلوبین اضافی جلوگیری می نماید.

در واقع خواص آنتی اکسیدانی قوی این ادویه به کاهش سطح کلسترول یاری می نماید. مصرف سماق همراه غذا نیز به علت تأثیراتی که روی صفرا دارد، می تواند تأثیرات مناسبی در پایین آوردن چربی خون داشته باشد. سماق از بین برنده زمینه جذب چربی در بدن است و از خواص سماق می توان برای رسیدن به تناسب اندام و تغذیه مناسب بهره برد.

این گیاه سابقه طولانی در طب سنتی ایرانی دارد و به عنوان یک ماده پیشگیری کننده از بیماری های قلبی مورد توجه قرار گرفته است. از خواص دارویی گیاه سماق می توان به خاصیت آنتی اکسیدانی، خاصیت ضد میکروبی، ضد تب، ضد التهاب، ضد خونریزی، برطرف درد دندان، تقویت لثه، نقرس و رماتیسم بعلاوه تصفیه خون از مواد زائد اشاره نمود.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید

به "خواص شگفت انگیز و بی نظیر سماق برای سلامتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص شگفت انگیز و بی نظیر سماق برای سلامتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید