راهنمای بازدید از ساحل ژوراسیک انگلیس

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، ساحل ژوراسیک (Jurassic Coast) یکی از مکان های بسیار دیدنی و مجذوب کننده انگلیس به شمار می رود که کوهنوردی و پیاده روی در آن می تواند بسیار مهیج و ماندگار باشد. پیاده روی در اینجا حدود 4 روز طول می کشد که یکی از برترین مسیرهای پیاده روی و کوهنوردی در اروپا محسوب می گردد و برای همه افراد نیز مناسب است.

راهنمای بازدید از ساحل ژوراسیک انگلیس

ساحل ژوراسیک در جنوب انگلیس قرار گرفته و بیشتر به خاطر فسیل هایش معروفیت دارد و این در حالی است که قدمت بعضی از بقایای پیدا شده در اینجا از موجودات دریایی و پرندگان به 150 میلیون سال قبل باز می گردند. این خط ساحلی بسیار زیبا و تماشایی است و پیاده روی در آن برترین راه برای لذت بردن از زیبایی هایش محسوب می گردد. این در حالی است که بسیاری از گردشگران تصمیم می گیرند تا 4 روز را در اینجا سپری نمایند و مسافتی 51 کیلومتری از لیم رجیس تا اکسماوث را پشت سر بگذرانند.

این بخش قابل کنترل از مسیر بسیار طولانی تری از ساحل جنوب غربی انگلیس به شمار می رود و هر کسی با هر سطحی از آمادگی جسمانی میانه می تواند از پیاده روی در آن لذت ببرد. کسانی که تصمیم می گیرند این مسیر را پیاده طی نمایند، از جنگل ها عبور می نمایند، صخره های مرتفعی را در سمت راست خود مشاهده خواهند کرد و در سمت چپشان نیز کانال انگلیس را خواهند دید.

پیاده روی خیره نماینده از لیم رجیس به اکسماوث

شما در این مسیر خیره نماینده و مجذوب کننده می توانید صخره ها و مسیرهای سنگی زیادی را مشاهده کنید، پس برای اینکه دچار مشکل نشوید و سفری بهتر را تجربه کنید، بهتر است کفش های مناسب پیاده روی و کوهنوردی را حتماً با خود به همراه بیاورید. در طول این مسیر احتمالاً از سواحل سنگ ریزه ای، جنگل ها، مزارع و مراتع وسیع نیز عبور خواهید کرد که سفر شما را بسیار مهیج تر می نماید.

بسیاری از شهرهایی که در طول این مسیر از داخل یا کنار آن ها عبور خواهید کرد نیز عبارت ماوث را در نام خود دارند. چراکه ماوث یا دهانه جایی است که رودخانه به دریا می ریزد و در طی میلیون ها سال شکل گرفته است. به عنوان مثال، رودخانه سید (River Sid) از سیدماوث عبور می نماید و رودخانه اکس (River Exe) از اکسماوث می گذرد.

جمع آوری فسیل در ساحل ژوراسیک

لیم رجیس محل زندگی مری آنینگ بوده است، کسی که به ایجاد علم دیرینه شناسی یاری نموده بود. آنینگ اولین پلزیوسور کامل (یک خزنده دریایی گردن دراز) و یکی از اولین ایکتیوسورهای کامل (خزنده ای دلفین مانند) را پیدا کرد بود. او بعلاوه صدها فسیل از آمونیت ها و بلمنیت ها (موجودات دریایی ماهی مرکب مانند) را نیز پیدا نموده است.

موزه لیم رجیس این فرصت را در اختیار گردشگران قرار می دهد تا در تورهای شکار فسیل شرکت نمایند و بتوانند فسیل ها را در ساحل ژوراسیک بیابند. در اینجا متخصصان و راهنماها با شکستن سنگ ها به شما یاری می نمایند و آموزش های خوبی را به شما می دهند تا در کمترین زمان فسیل هایی را بیابید.

آب وهوای ساحل ژوراسیک

آب وهوای بریتانیا غیرقابل پیش بینی است و از همین رو، بهتر است که چندین لایه لباس به همراه داشته باشید تا بتوانید بسته به شرایط هوا و دما، آن ها در بیاورید یا بپوشید. در صورتی که خوش شانس باشید، احتمالاً در تمام چهار روز پیاده روی هوا آفتابی است اما احتمال بارش نیز وجود دارد و بهتر است که چکمه های ضد آب و یک کاپشن ضد باران به همراه داشته باشید. کرم ضدآفتاب و کلاه را نیز نباید فراموش کرد.

اقامت در ساحل ژوراسیک

اگر بودجه کمی دارید و در پی آن هستید تا سفری ارزان داشته باشید، کمپ هایی در امتداد ساحل ژوراسیک وجود دارند ولی در ماه های شلوغ تابستانی بهتر است از قبل نسبت به رزرو مکان اقدام کنید. اگر می توانید هزینه بیشتری بکنید، تخت و صبحانه نیز ارائه می شوند که می توان خستگی را از تن شما خارج نمایند.

منبع: فوت و فن / euronews.com

به "راهنمای بازدید از ساحل ژوراسیک انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای بازدید از ساحل ژوراسیک انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید