سازمان بهداشت جهانی نسبت به تصمیم ترامپ ابراز تاسف کرد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه به نقل از دیلی میل، تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی به تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا برای تعلیق و قطع کمک های مالی به این سازمان واکنش نشان داد.

سازمان بهداشت جهانی نسبت به تصمیم ترامپ ابراز تاسف کرد

در این ارتباط ادهانوم از تصمیم ترامپ ابراز تأسف کرده است.

رئیس سازمان بهداشت جهانی در واکنش به قطع کمک های مالی آمریکا گفت: از تصمیم اخیر دولت آمریکا درباره قطع کمک های مالی متأسفم. اکنون زمان اتحاد و همبستگی برای مقابله با شیوع ویروس کروناست.

رئیس سازمان بهداشت جهانی با ابراز تعجب از تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا در عین حال ابراز امیدواری کرد که همکاری های واشنگتن همچنان ادامه یابد.

ادهانوم همچنین با انتقاد از تصمیم ترامپ گفته است که ویروس کرونا هیچ مرز و ملت و نژادی نمی شناسد و برای مقابله با آن نیازمند همکاری جهانی هستیم.

شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بیان نمود که به دولت دستور داده است کمک آمریکا به بودجه سازمان بهداشت جهانی (دبلیو اچ او) را معلق کند.

او گفت که سازمان بهداشت جهانی در انجام وظایفش در ارتباط با اپیدمی جهانی ویروس کرونا ناکام مانده است.

این اقدام ترامپ علیه سازمان بهداشت جهانی با خشم و واکنش های منفی جهانی روبرو شده و از جمله در واکنش به تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان امروز چهارشنبه از این تصمیم ترامپ درباره قطع حمایت مالی از سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد و خواستار آن شد که به جای اتهام زنی، برای اتخاذ رویکردی جهانی در مواجهه با کرونا، به اتحاد و همبستگی روی بیاوریم.

از سوی دیگر، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حساب کاربری خود به اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه سازمان بهداشت جهانی و قطع کمک های مالی به این سازمان واکنش نشان داد و در این ارتباط گفت: عمیقاً از تصمیم آمریکا برای تعلیق کمک های مالی به سازمان بهداشت جهانی متأسفم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سازمان بهداشت جهانی نسبت به تصمیم ترامپ ابراز تاسف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی نسبت به تصمیم ترامپ ابراز تاسف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید