شب امتحان این مواد غذایی را برای تقویت حافظه بخورید!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان از این موضوع که شب امتحان تمرکز کافی برای مرور درس ها ندارند، شکایت می نمایند و می گویند هرچه درس می خوانند در فکر شان جای نمی گیرد. برای حل مشکل می توان با آنالیز و تنظیم برنامه غذایی محصلان در شب امتحان، این مشکل آن ها را حل کرد.

شب امتحان این مواد غذایی را برای تقویت حافظه بخورید!

خوردن بعضی غذا ها در شب قبل از امتحان سبب می گردد عملکرد حافظه تقویت گردد و در نتیجه دانش آموز بهتر بتواند از پس امتحان و پاسخگویی به سوالات بربیاید.

اگر می خواهید شب امتحان حافظه خود را تقویت کنید از خوردن این مواد غذایی غافل نشوید:

تخم مرغ عسلی

زرده تخم مرغ حاوی امگا3 است که برای تقویت حافظه مفید است. محققان معتقدند خوردن تخم مرغ در هر سنی که باشید باعث تقویت حافظه می گردد به خصوص اگر به طور منظم در برنامه غذایی روزانه گنجانده گردد.

سیب

سیب جزو میوه هایی است که هم قند کافی برای رفع کردن ضعف بدن دارد و هم به علت دارا بودن فسفر برای حافظه بسیار مفید است. پس می توانید عصر ها به عنوان میان وعده یک عدد سیب میل کنید تا هم از خواص اعجاب آور آن برخوردار شوید و هم حافظه خود را در شب امتحان تقویت کنید.

انواع مغزیجات به ویژه بادام درختی و گردو

همان طور که می دانید بزرگ ترین خواص مغزیجات تقویت مغز و حافظه است. به ویژه بادام درختی و گردو که از آن ها به عنوان تقویت کننده مغز نام می برند. یادتان باشد زیاده روی کردن در خوردن مغزیجات می تواند سبب سنگینی معده و مسائل گوارشی گردد، پس می توانید از هر کدام آن ها چند عدد میل کنید و به بهبود حافظه خود یاری کنید.

کشمش و مویز

خوردن کشمش و مویز برای بهبود و تقویت حافظه بسیار مفید است. هرچه رنگ کشمش تیره تر و مقدار آن درشت تر باشد مواد مغزی آن نظیر بور، کلسیم و منیزیم و فسفر بیشتر می گردد. وجود فسفر در کشمش و مویز بسیار در تقویت حافظه موثر است.

این خوراکی ها را می توانید به عنوان میان وعده میل کنید تا حافظه خود را برای امتحان پیش رو تقویت کنید.

منبع: اعتمادآنلاین

منبع: فرارو

به "شب امتحان این مواد غذایی را برای تقویت حافظه بخورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب امتحان این مواد غذایی را برای تقویت حافظه بخورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید