ضروری ترین لوازم سفر که نبودشان آزاردهنده است (قسمت اول)

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، لوازم و جزئیات ضروری سفر

تا به حال برایتان پیش آمده برای بستن کوله و چمدان، نگاهی به اتاق تان بیاندازید و وسایل مورد نیاز سفرتان را با چشم هایتان انتخاب کنید؟ تقریبا برای همه ما پیش آمده است. برای همین، تصمیم گرفتیم از افراد زیادی بپرسیم که: بدون چه چیزهایی در سفر به شما سخت می گذرد و از جا گذاشتن آنها ناراحت می شوید؟ در نهایت لیستی تهیه کردیم تا خیالتان را از دانستن لیست ضروری لوازم سفر در کنار دیگر وسایل، آسوده کنیم. برای جمع آوری این لیست، آنها را در جایی کنار هم بچینید و هر کدام را که برداشتید یک ضربدر روبروی نام آن بزنید. این مطلب را نیز جایی ذخیره کنید و یا قبل از سفر به سایت خبرنگاران سر بزنید تا مرورش کنید و استرس ناشی از انتخاب لوازم سفرتان از بین برود.

ضروری ترین لوازم سفر که نبودشان آزاردهنده است (قسمت اول)
 1. چراغ قوه

  شما از آن آدم ها نیستید که وقتی نصف شب به هاستل و یا اتاق همسفرتان در هتل می روید برق را روشن کنید و او را از خواب بپرانید. پس به فکر یک چراغ قوه باشید، پیشنهاد ما به شما یک چراغ کوچک پیشانی است، چرا که زمان پیاده روی در شب و طبیعت نیز به کارتان می آید.

 2. دستمال مرطوب

  دستمال مرطوب تنها یک دستمال مرطوب است، اما باید بگوییم در سفر دستمال مرطوب یک هدیه بزرگ است. باورتان نمی شود چه کارهایی که نمی تواند برای شما انجام دهد. از آن برای تمیز کردن دست و صورتتان، در نبود حمام تمیز کردن بدنتان و یا کثیفی روی وسایلتان استفاده کنید. می توانید بعد از دست زدن به منوی رستوران ها سریع دستان تان را با یک دستمال مرطوب پاک کنید چا که منوهای غذا از آلوده ترین اشیاها هستند.

 3. دوربین

  تصور کنید بروید سفر و دوربینی با خودتان همراه نداشته باشید. تصورش نیز آزار دهنده است؛ چراکه قرار است مکان های زیبایی را ببینید و بدون دوربین چگونه خاطره اش را می خواهید ثبت کنید؟ اکنون که دوربین را به لیست وسایل مورد نیازتان اضافه کردید، به فکر چند عدد باطری و شارژر نیز باشید.

 4. پول

  متاسفانه بدون پول سفر رفتن شما نیز غیرممکن است. بنابراین حساب و کتابتان را کنید و پول مورد نیازتان را بردارید. آنها را در یک صرافی به واحد پول مقصدتان تبدیل کنید و کمی هم پول نقد ایرانی در جایی از کیفتان نگه دارید تا در زمان بازگشت از فرودگاه به سمت منزل با مسئله ای روبرو نشوید.

 5. پاسپورت

  شما بدون پاسپورت تان تنها تا فرودگاه می توانید بروید. یادتان باشد، اعتبار گذرنامه تان را چک کنید، چرا که داشتن اعتبار گذرنامه بیش از شش ماه شرط سفر به بسکمک از کشورهاست.

 6. دارو

  بردن برخی از داروها در سفر کمک بسکمک به شما می کند. ممکن است دچار سر درد و حالت تهوع شوید، معده درد بگیرید و یا با مسائل دیگری روبرو شوید. شاید داروهایی را دائم مصرف می کنید و پزشکتان تجویز کرده است. اینها را بسته بندی کنید و در قسمتی از چمدانتان قرار دهید. یادتان نرود برخی از کشورها قوانینی برای حمل داروهای خاص دارند که پبشنهاد می کنیم قبل از سفرتان این قوانین را مرور کنید.

 7. هندزفری

  قطعا در سفر دوست خواهید داشت در تنهایی گوش به موسیقی بسپارید و یا در جایی که شلوغ است یک هندفری در گوشتان بگذارید.

 8. دستمال سر

  دستمال های سر باکیفیت و ارزانی در فروشگاه ها می توانید پیدا کنید که دارای طرح های زیبایی هستند. از این دستمال ها روی صورتتان در برابر گرد و خاک، بستن سر و یا گرم نگه داشتن گردن و مچ دست تان در سفر استفاده نمایید.

 9. نخ دندان

  بودن یک نخ دندان آنقدر به چشم نمی آید که نبودنش آزار دهنده است.

 10. ضد آفتاب

  اگر در زمانی سفر می کنید که باید انتظار روزهای آفتابی و گرم را داشته باشید، برای جلوگیری از سوختگی پوستتان ضد آفتاب مناسبی را به لیست تان اضافه کنید. در سفر به کشورهای آفتابی در تابستان مانند هند، تایلند، سواحل مالدیو و …نبود ضدآفتاب آسیب زیادی به پوست تان می زند.

 11. ملافه و روبالشی

  یکی از مهمترین وسایل سفر که بسیار به کارتان می آید، ملافه و رو بالشتی است. در هاستل و یا قطار با ملافه تمیز خودتان خواب راحتی خواهید داشت.

 12. حوله مسافرتی

  حوله های مسافرتی کم حجم و فشرده گزینه های خوبی به جای بردن حوله های بزرگ و جاگیر و یا نبردن هیچی در سفرتان است.

 13. لیوان، ظرف، قاشق و چنگال

  این وسایل ایتدایی اما ضروری هستند. می توانید قاشق، چنگال و کاردهای متصل مسافرتی را تهیه نمایید.

 14. دمپایی

  دمپایی در سفر در زمان های مختلفی به کمک شما می آید. در سواحل و یا رفتن به نزدیک اقامتگاه تان و جاهای مختلف از آوردن آن خوشحال خواهید بود.

منبع: الی گشت

به "ضروری ترین لوازم سفر که نبودشان آزاردهنده است (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضروری ترین لوازم سفر که نبودشان آزاردهنده است (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید