طباطبایی: تیم ملی بازیکن محور است نه تاکتیک محور، از روز اول اعتقادی به اسکوچیچ نداشتم

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، دروازه بان پیشین تیم ملی ایران گفت: همواره گفته ام تیم ملی ایران کیفیت تاکتیکی مناسبی ندارد و این موضوع با غیبت چند بازیکن خودش را نشان داد.

طباطبایی: تیم ملی بازیکن محور است نه تاکتیک محور، از روز اول اعتقادی به اسکوچیچ نداشتم

هادی طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ ساعت زنانه درباره شکست 2 صفر تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی گفت: در بازی های قبل هم گفتم ایران کیفیت تاکتیکی خیلی مناسبی ندارد؛ حتی زمانی هم که می بردیم این حرف را زدم. ایران بیشتر بازیکن محور است تا تاکتیک محور و می بینید که وقتی چند بازیکن اصلی نیستند کیفیت تیم پایین می آید.

وی ادامه داد: بازیکنان یک بخش تیم هستند و کیفیت تاکتیکی تیم ما می توانست فرایند خیلی بهتری داشته باشد. خوب از ظرفیت های مان استفاده نکردیم. به بازی با کره کاری ندارم و در خصوص تمام بازی های قبل تیم ملی صحبت می کنم.

دروازه بان پیشین تیم ملی در خصوص ضعف دفاعی ایران در سمت چپ تیم کره جنوبی توضیح داد: دقیقاً به علت غیبت بازیکنان این نقطه ضعف خودش را خیلی نشان داد. ممکن است کیفیت فنی بازیکن جانشین کمی پایین تر باشد؛ اما کیفیت حرکتی تیم ما با داشتن این پتانسیل و ظرفیت تاکتیکی خیلی بیشتر از اینها است. این ضعف تاکتیکی خودش را اینطور نشان داد.

با توجه به صحبت های شما آیا اعتقادی به حضور اسکوچیچ روی نیمکت ایران در جام جهانی ندارید؟ طباطبایی در پاسخ به این پرسش گفت: از روز اول هم خیلی اعتقادی نداشتم؛ اما برخی هواداری و به نتایج نگاه می نمایند. من یک سؤال دارم، تیم ایران در مسابقات قبلی به لحاظ کیفیت فنی خوبی بوده یا کیفیت فردی؟! قطعاً کیفیت فردی بازیکنان تأثیرگذار بوده و نتیجه این اتفاق هم می گردد ملاقات با کره. در هر صورت ما کاره ای نیستیم که بگوییم اسکوچیچ در جام جهانی روی نیمکت باشد یا خیر!

دروازه بان پیشین تیم ملی در خصوص اشتباه امیر عابدزاده روی گل اول کره یادآور شد: این اشتباهات برای هر بازیکنی پیش می آید ولی پست دروازه حساس است و نمی دانم چرا برخی ها آن را ساده می گیرند. برخی اتفاقات را نمی فهمم! شاید چون نزدیک تیم نیستم متوجه نمی شوم. کی روش نکات منفی زیادی داشت، اما یک شاخصه مهم داشت که باید از او یاد بگیریم؛ آن شاخصه هم این بود که تحت تأثیر جو و فضا بازیکنی را جا به جا نمی کرد. این نکته خیلی مهم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طباطبایی: تیم ملی بازیکن محور است نه تاکتیک محور، از روز اول اعتقادی به اسکوچیچ نداشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طباطبایی: تیم ملی بازیکن محور است نه تاکتیک محور، از روز اول اعتقادی به اسکوچیچ نداشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید