کنایه سنگین برانکو به کی روش بعد از حذف ایران؛ مربی نیستی! ، این رفتار واقعا آزارم می دهد!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس به نتایج کرواسی و ایران در جام جهانی قطر واکنش نشان داد.

کنایه سنگین برانکو به کی روش بعد از حذف ایران؛ مربی نیستی! ، این رفتار واقعا آزارم می دهد!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه آنلاین، تیم ملی فوتبال کرواسی امشب در نخستین بازی مرحله نیمه نهایی جام دنیای 2022 قطر به مصاف آرژانتین می رود؛ ملاقاتی که برنده آن راهی فینال خواهد شد.

  • کی روش هیچ کار مثبتی انجام نداد و من قصدی برای خداحافظی از فوتبال ندارم | خیلی ها دوست دارند مسی قهرمان جام دنیای گردد ولی ما آرژانتین را حذف می کنیم

کرواسی که نایب قهرمان دوره گذشته این بازی هاست، در سال 1998 با راهنمایی بلاژوویچ و با حضور برانکو ایوانکوویچ عنوان سومی جام دنیای را از آن خود کرد. برانکو سپس در ادامه راهنمایی تیم ملی ایران و بعدها تیم پرسپولیس را بر عهده گرفت و در حال حاضر سرمربی عمان است.

مصاحبه با این مربی که برخی از بازی های جام دنیای از جمله مسابقات کرواسی را هم از نزدیک در قطر دیدن نموده است، آن هم در شرایطی که تیم ملی کشورش در نیمه نهایی با آرژانتین ملاقات می نماید، خالی از لطف نیست به ویژه اینکه برانکو نسبت به حمایت های نامرئی از آرژانتین نگران است.

او بعلاوه در ارزیابی اش نسبت به تیم های آسیایی، کنایه سنگینی به کارلوس کی روش زد که نتوانست با تیم ملی ایران به مرحله حذفی جام دنیای صعود کند.

کلمات عاجز از توصیف معجزه کرواسی

برانکو ابتدا در خصوص پیروزی کرواسی مقابل برزیل در مرحله یک چهارم نهایی گفت: در آن مسابقه عزم و اراده قوی دیدم. پیدا کردن کلمات مناسب برای توصیف کاری که تیم ملی کرواسی انجام داد سخت است. این یک چیز معجزه آسا است. در عرض چهار سال، ما دو بار در مرحله نیمه نهایی بازی می کنیم.

انتقادها از کرواسی آزارم می دهم

سرمربی کُروات اضافه کرد: از طرفی دست کم گرفتن و انتقادهای بی اساس -از کرواسی- آزارم می دهد. این اتفاق مقابل مراکش و سپس مقابل ژاپن رخ داد. بازیکنان ما شایسته احترام و حمایت بسیار بیشتری هستند. حتی اگر مقابل برزیل حذف می شدیم، بازیکنان و کادر فنی کرواسی مستحق بزرگترین تبریک و تشکر بودند.

آرژانتین برای قهرمانی دست به هر کاری می زند

برانکو یکی از دلایل اصلی موفقیت کرواسی را جو حاکم بر این تیم دانست و یادآور شد: ورود به مرحله نیمه نهایی جام دنیای موفقیت بزرگی برای هر تیم ملی است. وقتی می بینیم که تعداد زیادی از قدرت های دنیای، مالی و ورزشی در مرحله گروهی حذف شده اند، آنگاه می توان بیشتر متوجه شد که این چه موفقیتی است. البته بازی مقابل آرژانتین سخت خواهد بود، آنها کیفیت دارند، اما شاید هنوز در اوج خود به عنوان تیم نیستند. یک چیز دیگر وجود دارد و آن این است که این جام دنیای آخرین فرصت یا پایکوبی لئو مسی است. آنها برای قهرمانی دنیا دست به هر کاری می زنند.

ترس از جانبداری داوران از آرژانتین

وی سپس بزرگترین نگرانی و ترس خود را از بازی با آرژانتین، حمایت نامرئی از این تیم بیان کرد و ادامه داد: چیزی که من از آن می ترسیدم و از آن می ترسم، طرفداری و جانبداری از برزیل و آرژانتین و کوشش برای بردن آنها به فینال به خاطر دیدنگران و پول است. این خطرناک است اما از طرفی هم دیده شد که آن نوع داوری جانبدارانه به سود برزیل، ضرری به کرواسی وارد نکرد.

به کرواسی خوشبینم چون…

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره ارزیابی اش از تیم آرژانتین، گفت: آرژانتین تیم بسیار خوب و بزرگی است اما نقاط ضعفی هم نشان داد. فشردگی و روحیه تیمی ما دلیلی برای خوش بینی به من می دهد. ما به فلسفه فوتبال خود پایبند هستیم و این مهمترین چیز است.

دیدنی بازی های کرواسی با بلیت سرمربی کرواسی!

برانکو با زلاتکو دالیچ سرمربی تیم ملی کرواسی وبلاگ ساعت زنانه و از واراژدین است و روابط خوبی با او دارد. برانکو در این ارتباط تاکید نمود: ما در واراژدین عملاً همسایه هستیم. دالیچ بلیت مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی را برایم تهیه کرد. ما 30 سال است که ارتباط خوبی داریم. او به اصرار من به وارتکس آمد، آنجا مربی شد و بقیه چیزها معلوم است. من به عنوان یک همکار برای او احترام زیادی قائل هستم. البته ما در خصوص فوتبال صحبت و گفتگو می کنیم. این در فوتبال بسیار مهم است. هر دوی ما کار زیادی داریم، اما وقتی در واراژدین همدیگر را می بینیم، اغلب گردهمایی ها و گفتگوهای غیررسمی داریم.

جاه طلبی های بزرگی در عمان داریم

سرمربی تیم ملی عمان درباره شرایط این تیم هم اظهار کرد: از حضور در عمان بسیار راضی هستم. در اینجا ما تجربه و دانش خود را در توسعه فوتبال به اشتراک می گذاریم. جاه طلبی ها بزرگ و بزرگ تر می شوند، ما فشار و اهداف عالی را خودمان معین می کنیم. این تیم ملی از لیگ چهارم آسیا به جمع هشت تیم برتر راه یافت. ما به پیشرفت در تیم ملی و همینطور فوتبال باشگاهی که در سطح مطلوبی نیست، امیدواریم.

باز شدن زخم اختلافات با کی روش!

برانکو در انتها درباره عملکرد دیگر تیم های آسیایی هم مورد سئوال نهاده شد و در اینجا کنایه سنگینی به کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران زد. این دو مربی در زمان حضورشان در ایران (برانکو در پرسپولیس و کی روش در تیم ملی) همیشه درگیری های رسانه ای زیادی داشتند و برانکو حالا بار دیگر از کی روش این بار به عنوان سرمربی یک تیم دیگر انتقاد نموده است.

ایران باید صعود می کرد اما مربی نداشت!

برانکو گفت: خیلی ها درک درستی از ژاپن ندارند که یک تیم ملی بسیار باکیفیتی است و بازیکنان زیادی در لیگ های اروپایی دارد. آنها در ضربات پنالتی مقابل کرواسی شکست خوردند و به یک چهارم نهایی هم نزدیک بودند. استرالیا و کره جنوبی هم هستند. همینطور ایران که با تیمی که داشت باید از مرحله گروهی صعود می کرد. آنها تیم داشتند اما متاسفانه مربی نداشتند!

منبع: همشهری آنلاین

به "کنایه سنگین برانکو به کی روش بعد از حذف ایران؛ مربی نیستی! ، این رفتار واقعا آزارم می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه سنگین برانکو به کی روش بعد از حذف ایران؛ مربی نیستی! ، این رفتار واقعا آزارم می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید