ظرفیت های بهرگان برای مقابله با تحریم های صنعت نفت اثبات شده است

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، مدیر گروه اقتصادی دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: منطقه بهرگان با دارا بودن تأسیسات و نیرو های عملیاتی جهادی، توانایی های غیرقابل انکار و اثبات شده ای در مقابله با تحریم های ظالمانه دارد.

ظرفیت های بهرگان برای مقابله با تحریم های صنعت نفت اثبات شده است

به گزارش از ، علی آقامحمدی مدیر گروه اقتصادی دفتر رهبر معظم انقلاب در پی اطلاع از تلاش های کارکنان شرکت نفت فلات قاره ایران در اجرای طرح ملی تخلیه و انتقال میعانات گازی به خطوط لوله و ارسال آن به پالایشگاه ها و همچنین ساخت اقلام تحریمی با فناوری بالا مربوط به توربین ها و سایر تجهیزات آن منطقه، از تأسیسات خشکی منطقه بهرگان، میدان سروش، پایانه شناور خلیج فارس و SBM که در استان بوشهر قرار دارند بازدید کرد و در جریان عملیات همزمان تخلیه و بارگیری قرار گرفت.

او، در این بازدید از نقش تاریخی منطقه بهرگان در سال های پس از انقلاب به ویژه دوران دفاع مقدس برای واردات فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور و بازسازی تأسیسات آسیب دیده در دوران جنگ در کمترین زمان ممکن یاد کرد و سپس با اشاره به فعالیت اخیر شرکت نفت فلات قاره ایران در طرح ملی تخلیه و انتقال میعانات گازی به خطوط لوله و ارسال آن به پالایشگاه های داخلی، گفت: منطقه بهرگان با توجه به وجود ظرفیت بالای مخازن ذخیره سازی و تأسیسات مرتبط با صادرات و واردات انواع نفت خام، ظرفیتی منحصربه فرد دارد که به هاب بِلندینگ و مخلوط کردن برای واردات و صادرات انواع نفت خام تبدیل شود.

آقامحمدی در واکنش به اقدام های اجرا شده در منطقه بهرگان از جمله تولید اقلام با فناوری بالا برای تعمیر توربین های سکوی بهرگانسر، نیروگاه مرکزی بهرگان و تغییر آرایش سکو های فرآورشی سروش و تولید کارت های الکترونیکی برای مقابله با تحریم ها، افزود: این اقدام ها با توجه به محدودیت ها، امکانات حداقلی موجود و تحریم های ظالمانه، بسیار ارزشمند و گامی مؤثر در تحریم ناپذیرشدن صنعت نفت کشور به شمار می رود.

او همچنین گزارش پیشرفت عملیات را از مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران دریافت و از تلاش های خستگی ناپذیر کارکنان عملیاتی شرکت فلات قاره در مقابله با تحریم های صنعت نفت قدردانی کرد.

در این بازدید از همکاری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و معاونت تولید شرکت ملی نفت ایران که به صورت مشترک در این طرح ملی همکاری دارند نیز قدردانی شد.

دریافت میعانات گازی پارس جنوبی از سوی منطقه عملیاتی بهرگان شرکت نفت فلات قاره ایران، ارسال آن به واحد بهره برداری مارون 2 و سپس انتقال به پالایشگاه های شاقتصادی، برای نخستین بار و با هدف مصرف بهینه میعانات گازی در صنعت نفت کشور کلید خورده است.

در این رویکرد، میعانات گازی با نفت خام فوق سنگین ترکیب می شود و نفت سنتزی حاصل به عنوان خوراک در پالایشگاه ها استفاده می شود.

منطقه نفتی بهرگان شامل چهار میدان نفتی بهرگانسر، سروش، نوروز و هندیجان است.

تاسیسات خشکی این منطقه در بندر امام حسن از توابع شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر قرار گرفته است.

تولید نفت در این منطقه از سال 1330 آغاز شده است.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ظرفیت های بهرگان برای مقابله با تحریم های صنعت نفت اثبات شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت های بهرگان برای مقابله با تحریم های صنعت نفت اثبات شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید