عسکری: فروش کالا بالاتر از نرخ مصوب جرم است

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، معاون استاندار تهران گفت: فروش کالا های اساسی بالاتر از نرخ مصوب، تحت هر شرایطی جرم است.

عسکری: فروش کالا بالاتر از نرخ مصوب جرم است

به گزارش گروه مالی وبلاگ ساعت زنانه؛ درپی افزایش قیمت مصوب هرکیلو گرم مرغ تازه به 31 هزار تومان و هرشانه تخم مرغ 30 عددی به 43 هزار تومان، معاون استاندار تهران به همراه جمعی از بازرسان وزرات صمت و تعزیرات سری به مراکز فروش مرغ و تخم مرغ تهران زند و از نزدیک جویای قیمت ها و نحوه فروش مرغ و تخم مرغ به هموطنان شدند.

عسکری در این بازدید با اعلام اینکه هیچ کمبودی درتامین کالا های اساسی نیست و نرخ های تازه 25 قلم کالای اساسی مورد احتیاج مردم، مورد توافق همه فراورینمایندگان و سایر ذینفعان قرار گرفته است، گفت: دیگر هیچ دلیلی برای کمبود عرضه و گران فروشی در بازار مصرف نیست و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی بعلاوه از مهیا شدن امکان عرضه عمده مرغ وتخم مرغ با قیمت مصوب به واحد های صنفی خبرداد و گفت: متقاضیانی که امکان خرید عمده دارند می تواند مرغ و تخم مرغ را بدون واسطه از شرکت پشتیبانی امور دام تهران خریداری و با قیمت مصوب به هموطنان عرضه نمایند.

همزمان رئیس جهاد کشاورزی استان تهران قیمت مرغ و تخم مرغ را از برترین قیمت های مشخص شده بیان کرد و گفت: قیمت 31 هزار تومان مرغ گرم و 43 هزار تومان هر شانه تخم مرغ 30 تایی با در نظر گرفتن منافع و توافق کل زنجیره فراوری در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مجموع احتیاج روزانه استان تهران به 1200 تن مرغ گفت: روزانه بیش از 1200 تن مرغ گرم و منجمد در تهران عرضه می گردد.

فصاحت اضافه کرد: اکنون ذخائر مرغ منجمد کشور در یکی از برترین سال ها است و مقدار فراوری مرغ گرم با توجه به جوجه ریزی های اجرا شده از ابتدای ماه آینده 15 تا 20 درصد افزایش خواهد یافت که منجر به عرضه بیش از احتیاج عرضه مرغ در کشور خواهد شد.

همزمان بعضی فروشندگان با اعلام اینکه مرغ و تخم مرغ با قیمت مصوب به مقدار کافی در بازار عرضه نمی گردد، گفت: فراورینمایندگان با قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ را عرضه نمی نمایند و برای فرار از قانون فاکتور هم نمی دهند.

بعضی فروشندگان دلیل اصلی گران فروشی مرغ و تخم مرغ را گرانفروشی فراورینمایندگان و شرکت های توزیع بیان کردند، اما نمایندگان تعزیرات بیان کردند گران خریدن یک محصول، مجوزی برای گرانفروشی نیست و با هرگونه گرانفروشی به شدت برخورد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عسکری: فروش کالا بالاتر از نرخ مصوب جرم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسکری: فروش کالا بالاتر از نرخ مصوب جرم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید