فروش بی سابقه اسلحه در آمریکا با گسترش اعتراضات

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، فروش سلاح همزمان با اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا و تهدید دولت فدرال برای سرکوب آنها، به صورت بی سابقه ای در ایالات متحده افزایش یافته است.

فروش بی سابقه اسلحه در آمریکا با گسترش اعتراضات

به گزارش امروز (چهارشنبه) روزنامه واشنگتن تایمز، به دنبال اعتراضات سراسری در ایالات متحده به قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس آمریکا و همچنین نگرانی ها از گسترش ویروس کرونا، فروشگاه های این کشور از افزایش تقاضای سلاح خبر می دهند.

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی تحلیل و تجزیه شرایط سلاح های کوچک، تقریبا بیش از 1.7 میلیون سلاح در ماه می (اردیبهشت ،خرداد) در آمریکا به فروش رفته که این میزان نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 80 درصد افزایش داشته است.

مدیر این گروه اعلام کرده که فروش سلاح گرم به صورت بی سابقه ای در آمریکا افزایش یافته است.

مالک یک فروشگاه سلاح در نیوجرسی نیز گفته که پس از روز یادبود فلوید، فروش سلاح دوباره در این شهر افزایش پیدا کرده است.

جالب توجه این است که با توجه به فراگیرشدن اعتراضات در آمریکا، قیمت سهام برخی از شرکت های ساخت سلاح در آمریکا روز دوشنبه با افزایش روبرو شد.

مالک شرکت هایت گانز در شارلوت در ایالت کارولینای شمالی گفته که تقاضای سلاح پیشتر با شیوع کووید-19 افزایش داشت و با شروع اعتراضات در آمریکا منجر به افزایش تقاضاها شد.

همزمان با تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای سرکوب اعتراضات سراسری آمریکا، سه شنبه ده ها هزار نفر از مردم آمریکا با شروع هشتمین روز متوالی اعتراضات ضدنژاد پرستی به خیابان ها آمدند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "فروش بی سابقه اسلحه در آمریکا با گسترش اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش بی سابقه اسلحه در آمریکا با گسترش اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید