لیبی، یونیسف: یک میلیون و 800 هزار لیبیایی تحت تاثیر پیامدهای جنگ، تعطیلی فرودگاه معیتیقه

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، صندوق حمایت از بچه ها سازمان ملل یونیسف آمار افرادی که تحت تاثیر پیامدهای منفی جنگ داخلی لیبی قرار گرفته ا ند را یک میلیون و 800 هزار نفر خاطرنشان کرد که در بین آنان 266 هزار کودک لیبیایی به چشم می خورد.

لیبی، یونیسف: یک میلیون و 800 هزار لیبیایی تحت تاثیر پیامدهای جنگ، تعطیلی فرودگاه معیتیقه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت زنانه به نقل از پایگاه خبری الوسط - لیبیا، رئیس صندوق حمایت از بچه ها سازمان ملل یونیسف گفت: بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر تحت تاثیر پیامدهای ناشی از جنگ داخلی لیبی قرار گرفته اند که در میان آنان 266 هزار کودک لیبیایی به چشم می خورد.

رینا شرش شرح داد: در اثر بمباران ها، گلوله باران ها، آتش سلاح های سنگین و سبک و انفجار مواد منفجره ده ها کودک لیبیایی کشته و مجروح شده اند. این درگیری ها به آواره شدن هزاران خانواده لیبیایی منجر شد و به زیرساخت هایی اساسی این کشور زیان های فراوانی وارد شد، به گونه ای که بیشتر مردم لیبی برای دسترسی به کالاهای ضروری و مورد نیاز خود با مسائل بسیاری دست و پنجه نرم می کنند.

یونیسف با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد: در سال جاری میلادی ورود سلاح و مواد منفجره به لیبی افزایش پیدا کرده است و تسلیحات نظامی همچنان به این کشور سراریز می شود. این جنگ افزارها زیرساخت های حیاتی را در لیبی هدف قرار می دهند لذا طرف های متخاصم در این جنگ باید مقررات آتش بس را رعایت کنند تا بتوان کالاها و خدمات مورد نیاز شهروندان لیبیایی در اختیار آنان قرار داد.

این پایگاه خبری به نقل از اداره فرودگاه بین المللی معیتیقه (حومه طرابلس) نوشت: به دنبال هدف قرار دریافت این فرودگاه توسط نیروهای مهاجم، تمام کارکنان و مسافران فرودگاه معیتیقه تخلیه شد و تمام پروازهای این فرودگاه از چهارشنبه امروز به فرودگاه بین المللی شهر مصراته (200 کیلومتری طرابلس) منتقل می شود.

اتاق عملیات آتش فشان خشم وابسته به دولت وفاق ملی با انتشار بیانیه ای نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر را متهم کرد که با ده ها فروند موشک فرودگاه معیتیقه را هدف قرار داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیبی، یونیسف: یک میلیون و 800 هزار لیبیایی تحت تاثیر پیامدهای جنگ، تعطیلی فرودگاه معیتیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، یونیسف: یک میلیون و 800 هزار لیبیایی تحت تاثیر پیامدهای جنگ، تعطیلی فرودگاه معیتیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید