معاون وزیر بهداشت قرنطینه دانشگاهی برای دانشجویان علوم پزشکی مبتلا به کرونا را ابلاغ کرد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ کرد: سفر دانشجویان علوم پزشکی ساکن خوابگاه که تست کرونا آن ها مثبت شده است، ممنوع است و باید در قرنطینه بمانند.

معاون وزیر بهداشت قرنطینه دانشگاهی برای دانشجویان علوم پزشکی مبتلا به کرونا را ابلاغ کرد

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ ساعت زنانه، سیماسادات لاری در نامه ای که به روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است، شرایط دانشجویان در دوره اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با شرایط و فرایند بیماری کووید - 19 در شهر های کشور را اعلام نمود.

در این نامه تاکید شده است: انجام تست PCR از کلیه دانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشجویی که دوره آموزشی آنان به اتمام رسیده است و قصد عزیمت به شهر محل زندگی خانواده خود را دارند در صورت مثبت بودن تست باید توسط دانشگاه در مکانی که برای قرنطینه در نظر گرفته اسکان داده شوند.

لاری همچنین ممنوعیت سفر دانشجویان ساکن در خوابگاه دانشجویی که در حال گذراندن دوره آموزشی هستند و نتیجه تست PCR آنان مثبت است را مورد تاکید قرار داده است.

در این نامه آمده است: ممنوعیت سفر دانشجویان ساکن در خوابگاه که به علت تعطیلی دو هفته ای دوره آموزشی آنان به صورت موقت متوقف شده است. (تن ها آن دسته از دانشجویانی اجازه سفر دارند که نتیجه تست PCR آنان منفی است.)

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت در این نامه به دانشگاه های علوم پزشکی اعلام نموده است: دانشجویان ساکن در خوابگاه در صورت تمایل و منفی بودن تست PCR خود می توانند به شهر محل زندگی خود سفر نمایند و در صورت مثبت بودن تست باید توسط دانشگاه در مکانی که برای قرنطینه انشجویان مبتلا به بیماری کرونا در نظر گرفته شده اسکان داده شوند.

لاری به دانشگاه های علوم پزشکی تاکید نموده است در تمامی موارد نباید امکانات رفاهی دانشجویان قطع گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "معاون وزیر بهداشت قرنطینه دانشگاهی برای دانشجویان علوم پزشکی مبتلا به کرونا را ابلاغ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر بهداشت قرنطینه دانشگاهی برای دانشجویان علوم پزشکی مبتلا به کرونا را ابلاغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید