مقایسه قیمت مسکن در جنوب و شمال مرکز

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، بررسی نرخ های پیشنهادی نشان می دهد قیمت مسکن بین ارزان ترین و گران ترین منطقه ها تهران اختلاف حدود 80 درصد دارد.

مقایسه قیمت مسکن در جنوب و شمال مرکز

به گزارش ایسنا، در برخی منطقه ها جنوبی تهران می توان با حدود 20 درصد قیمت یک آپارتمان کوچک متراژ در شمال شهر، مسکن خریداری کرد. در آگهی های ملکی منطقه ها مختلف شهر تهران نرخ های متفاوتی دیده می شود.

بر اساس آگهی فروش آپارتمان در محله یافت آباد که امروز منتشر شده قیمت یک آپارتمان 50 متری 1.3 میلیارد تومان مشخص شده که حدود یک پنجم قیمت مسکن در منطقه ها شمالی و حتی مرکزی تهران است.

اگرچه در منطقه ها شمالی تهران، واحد های کوچک متراژی که به بازار عرضه شده چندان زیاد نیست و اغلب آپارتمان ها بالای 100 متر مربع هستند، اما نرخ های پیشنهادی آپارتمان های 50 تا 60 متری در نیمه شمالی تهران معمولا بیش از چهار میلیارد تومان است؛ در حالی که بعضا با نقدینگی کمتر از 1.8 میلیارد تومان می توان در جنوب تهران صاحب مسکن شد.

در این گزارش قیمت واحد های 50 تا 60 متر مربع در منطقه ها مختلف مرکز را مرور می کنیم.

با توجه به تراکم جمعیتی در جنوب تهران و ماهیت مصرفی بودن بازار مسکن در این منطقه ها، پایین بودن سهم معاملات در نیمه جنوبی تهران نسبت به شمال شهر، گزاره غلبه رویکرد سرمایه گذاری بر رویکرد مصرفی در بازار مسکن شمال مرکز تایید می شود.

بر اساس برخی برآورد ها از طریق فعالان بازار مسکن حدود 80 درصد معاملات از نوع سفته بازی و سرمایه گذاری است که اغلب در شمال تهران انجام می شود؛ به طوری که 38 درصد معاملات در چهار منطقه واقع در نیمه شمالی شهر تهران صورت می گیرد. از بین پنج منطقه مرکز که حدود نیمی از معاملات را به خود اختصاص می دهند تنها یک منطقه (منطقه 10) در جنوب تهران قرار گرفته است.

منبع: فرارو

به "مقایسه قیمت مسکن در جنوب و شمال مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه قیمت مسکن در جنوب و شمال مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید