مهدی ترابی؛ سایه محو شده در پرسپولیس

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، پرسپولیس بعد از پشت سر گذاشتن نخستین وقفه لیگ برتر هرگز پیروز نشد به طراوت و شادابی دوران قبل از تعطیلات برگردد. این روز ها در این تیم تقریبا همه بد بازی می نمایند و این مسئله شامل مهدی ترابی هم می گردد؛ بازیکنی که فرسنگ ها از شرایط مورد انتظار فاصله دارد و نه تن ها یاری چندانی به بهبود ریتم تهاجمی سرخپوشان نکرده بلکه ممکن است با ادامه این شرایط حتی شرایط خودش در تیم ملی هم به مخاطره بیفتد. سطح کیفی بالای این بازیکن مانع از شکل گیری آسان نقدها از این بازیکن می گردد، اما با عملکرد هفته های اخیر ترابی هر هفته شاهد موج تازه ای از کامنت های منفی علیه ستاره شماره 9 قرمز ها هستیم.

مهدی ترابی؛ سایه محو شده در پرسپولیس

در خصوص وخامت اوضاع فنی ترابی مصادیق و دلایل زیاد است. به طور مثال او در ثلث اول لیگ تنها یک پاس گل به لوکادیا داده و غیراز آن هیچ عملکرد شاخص و قابل دفاعی نداشته است. با وجود این یک برهان دیگر برای افول فنی ترابی در این فصل، مربوط می گردد به تعدد تعویض شدن های این بازیکن. در ملاقات با ملوان و در شرایطی که پرسپولیس هنوز گلش را به ثمر نرسانده بود و طبعا احتیاج به حمله داشت، ترابی دقیقه 71 جای خودش را به شیخ دیاباته داد. در ملاقات با مس رفسنجان ترابی دقیقه 70 از زمین بیرون رفت و امید عالیشاه جای او را گرفت. در ملاقات با سپاهان نیز ترابی دقیقه 78 با سروش رفیعی تعویض شد تا نتواند سوت انتها بازی را بشنود. تراژدی بزرگ، اما در ملاقات با تراکتور رخ داد؛ جایی که ترابی دقیقه 88 اجازه زدن پنالتی را به لوکادیا نداد، خودش آن را خراب کرد و 2 دقیقه بعد با وحدت هنانوف تعویض شد. آن بازی را پرسپولیس یک بر صفر باخت و پس از آن نقدها زیادی از ترابی شکل گرفت.

ترابی کالدرون کجاست؟

ترابی در حالی در هر 4 مسابقه بعد از تعطیلات به دلایل فنی تعویض شده که قبل از این وقفه هم شرایط برایش خوب پیش نمی رفت. ترابی در 4 مسابقه از 6 بازی ابتدایی لیگ هم تعویض شده بود و تنها در ملاقات با 2 تیم ذوب آهن و آلومینیوم اراک تا انتها مسابقه در زمین ماند. کیفیت پایین نمایش های این بازیکن و عدم تمرکز کافی او باعث شده به راحتی عنوان پنالتی زن اول سرخپوشان را هم از دست بدهد. ممکن است ترابی غرامت بیشتری نیز بپردازد. این بازیکن در دوران اسکوچیچ هرگز مورد اعتماد ویژه سرمربی تیم ملی قرار نداشت و با وجود دعوت همیشگی به اردو ها حتی به عنوان بازیکن تعویضی هم بسیار به ندرت به بازی گرفته می شد. با ورود کی روش شرایط کمی برای ترابی بهتر شد و امروز او رؤیای بازی در جام جهانی را اصلا دور از دسترس نمی بیند، البته به شرط اینکه در سطحی بسیار بهتر از این ظاهر گردد. با توجه به ترافیک موجود در خط میانی تیم ملی و تعدد هافبک های نفوذی و تکنیکی، ترابی کار آسانی برای بازی در قطر ندارد. او برای اینکه بتواند سهمی در بزرگ ترین تورنمنت فوتبالی جهان داشته باشد، باید تبدیل به ترابی کالدرون گردد که از فرم فعلی اش خیلی دور است.

همشهری

منبع: فرارو

به "مهدی ترابی؛ سایه محو شده در پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی ترابی؛ سایه محو شده در پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید