پنج راه حل بسیار ساده برای اینکه زندگی شادتری داشته باشید

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، خوشبختی و خوشحالی برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد، اما تحقیقات فزاینده ای نشان می دهد که لبخند به لب داشتن و به طور داشتن یک زندگی آسوده و آرام، در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر به علل مختلف مؤثر است.

پنج راه حل بسیار ساده برای اینکه زندگی شادتری داشته باشید

به گزارش خبرآنلاین، به گفته کارشناسان عادات روزانه ای وجود دارند که ممکن است علاوه بر ارتقای سلامت جسمی، در داشتن یک زندگی شادتر به شما یاری نمایند. در ادامه بعضی از این عادات ذکر شده اند:

تحرک داشته باشید

انجام ورزش و فعالیت فیزیکی برای عده ای آنقدر ها هم راحت و مسرور نماینده نیست، اما مطالعات نشان می دهد افرادی که در طی روز، حتی برای چند دقیقه، بیشتر حرکت می نمایند و جسم خود را فعال نگه می دارند، احساس شادی بیشتری را تجربه می نمایند و عمر طولانی تری خواهند داشت.

هنگامی که بدن درگیر فعالیت فیزیکی می گردد، مغز هورمون هایی (از جمله دوپامین، سروتونین، اندورفین و اندوکانابینوئیدها) را آزاد می نماید که استرس را از بین می برد، خلق و خو را بهبود می بخشد و به خواب بهتر یاری می نماید. تحقیقات نشان می دهد که ورزش به صورت گروهی می تواند به پیوند اجتماعی و افزایش انگیزه یاری کند و احساسات خوب را در فرد به وجود آورد.

توصیه می گردد هر هفته 150 دقیقه فعالیت بدنی هوازی با شدت میانه یا حداقل 75 دقیقه فعالیت شدید بدنی داشته باشید.

هشیار باشید

هوشیار بودن یعنی رها کردن استرس ناشی از رویداد های گذشته یا آینده. بودن در زمان حال به مغز شما امکان می دهد نشخوار های فکری را متوقف کند و هورمون های استرس را کاهش دهد. زمانی را برای استراحت دادن به مغز اختصاص دهید؛ بسیاری از مردم گمان می نمایند که منظور از فکر آگاهی همان مدیتیشن است، اما این مفهوم (فکر آگاهی) برای افراد مختلف می تواند به اشکال گوناگونی معنا گردد؛ معانی مختلفی همانند خواب، مراقبه، خلوت کردن با خود و.... فکر آگاهی، راهی برای نظم بخشیدن به فکر است.

فضایی شاد ایجاد کنید

تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد محیط زیست ما یک عامل کلیدی در سلامت ماست. هر روز کاری برای محیط زندگی خود انجام دهید که باعث ایجاد و حفظ شادی گردد. کار های ساده ای، چون نظافت خانه یا محل کار. در بعضی موارد نیز با معین حد و مرز برای جلوگیری از وارد کردن استرس افراد سمی به خانه یا محیط کار می توان در ایجاد یک فضای شاد و سالم گام برداشت.

قدردان باشید

در زندگی اتفاقات خوبی رخ می دهند و به شما یاری می نمایند که وجه تمایزی بین لحظات خوب و بد زندگی قائل شوید و به جای اینکه روی نداشته هایتان تمرکز کنید، روی چیز هایی که دارید تمرکز کنید.

برای این کار کافی است لیست کوتاهی از مواردی که باید هر روز بابت آن ها شکرگزار باشید تهیه کنید یا برای کسی نامه تشکر بنویسید و سپس خودتان نامه را برای او بخوانید و از این حس خوب لذت ببرید.

سبزیجات بیشتری بخورید

مطمئن شوید که میوه و سبزیجات کافی مصرف می کنید؛ این مسئله نقش مهمی در حفظ سلامت قلب و عروق دارد. افزون بر این، مصرف سبزیجات در داشتن یک روحیه شاد و سالم مؤثر است؛ تحقیقات نشان می دهد افرادی که بیش از سه وعده میوه و سبزیجات در روز می خورند نسبت به افرادی که این کار را نمی نمایند، شادتر هستند.

منبع: healthday

منبع: فرارو

به "پنج راه حل بسیار ساده برای اینکه زندگی شادتری داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج راه حل بسیار ساده برای اینکه زندگی شادتری داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید