چگونه احساس بی حالی را از خود دور کنیم؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، محققان دریافتند با سه عامل مهم ورزش، خواب مناسب و کافی شبانه و صرف صبحانه می توانید احساس بی حالی را از خود دور کنید.

چگونه احساس بی حالی را از خود دور کنیم؟

محققان دریافتند با سه عامل مهم ورزش، خواب مناسب و کافی شبانه و صرف صبحانه سرشار از کربوهیدرات های پیچیده و قند محدود می توانید احساس بی حالی را از خود دور کنید.

محققان عنوان کردند گیجی صبحگاهی پیامد های اجتماعی عمده ای را سبب می گردد که هر سال میلیارد ها دلار هزینه از دست دادن بهره وری را به همراه دارد.

در این تحقیق محققان دوقلو های همسان و غیرهمسان را آنالیز کردند تا تاثیر ژن ها را از محیط و رفتار جدا نمایند. آنان دریافتند راز هوشیاری نسخه ای سه بخشی است که به ورزش قابل توجه در روز قبل، خواب مناسب و کافی شبانه و خوردن صبحانه ای سرشار از کربوهیدرات های پیچیده و قند محدود بستگی دارد.

محققان بعلاوه دریافتند که پاسخ سالم کنترل شده قند خون پس از خوردن صبحانه کلید بیدار شدن موثرتر است.

رافائل والات، از محققان دانشگاه کالیفرنیا و اولین نویسنده این مطالعه، گفت: همه این موارد تاثیر منحصربه فرد و مستقلی دارد.

گیجی صبحگاهی چیزی بیش از یک مورد آزاردهنده است که عواقب اجتماعی بسیاری دارد؛ بسیاری از تصادفات رانندگی، آسیب های شغلی و بلایای بزرگ در مقیاس بزرگ به وسیله کسانی ایجاد می گردد که نمی توانند خواب آلودگی را رها نمایند. هر سال میلیارد ها دلار هزینه در کشور های پیشرفته به وسیله از دست دادن بهره وری، افزایش استفاده از مراقبت های بهداشتی و غیبت از کار هزینه می گردد.

از تصادفات رانندگی گرفته تا حوادث ناشی از کار، هزینه خواب آلودگی کشنده است.

دانشمندان اظهار کردند: ما باید درک کنیم که چگونه به جامعه یاری کنیم تا مردم بهتر از خواب بیدار شوند و به کاهش هزینه های مرگبار مبارزه فعلی جامعه برای بیدار شدن موثر هر روز یاری کنیم.

محققان به مدت 2 هفته به شرکت نمایندگان وعده های غذایی آماده با نسبت های متفاوتی از مواد مغذی موجود دادند تا دریابند که چگونه بدن به رژیم های غذایی مختلف پس از بیدار شدن از خواب واکنش نشان می دهد. بدترین نوع صبحانه به طور میانه حاوی مقادیر زیادی قند ساده بود که با ناتوانی در بیدار شدن موثر و حفظ هوشیاری همراه بود. هنگامی که این صبحانه حاوی قند داده شد، شرکت نمایندگان با خواب آلودگی مقابله کردند.

محققان اظهار کردند: همه می دانیم که رژیم غذایی سرشار از قند علاوه بر اینکه برای خواب مضر خواهد بود، برای سلول های مغز و بدن شما سمی است بلکه فراتر از این اثرات مضر بر خواب، مصرف مقادیر زیاد قند در صبحانه و افزایش قند خون پس از هر نوع وعده صبحانه، به طور قابل توجهی توانایی مغز شما را برای بازگشت به هوشیاری بعد از بیداری کاهش می دهد.

علاوه بر رژیم غذایی، خواب کافی و انجام ورزش نیز تاثیر بسیاری در هوشیاری صبحگاهی افراد داشت. مقایسه داده ها بین دوقلو های همسان و غیرهمسان نشان داد که ژنتیک تنها نقشی جزئی و ناچیز در هوشیاری روز بعد دارد و حدود 25 درصد از تفاوت ها را بین افراد شرح می دهد.

منبع: ویفروم - وبلاگ ساعت زنانه

منبع: فرادید

به "چگونه احساس بی حالی را از خود دور کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه احساس بی حالی را از خود دور کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید