کی روش در تیم ملی ایران میماند؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، خداداد افشاریان در مورد برگزاری کلاس های داوری در نیم فصل لیگ برتر گفت: همه داوران لیگ برتر و سپس لیگ یک را جمع کردیم تا اشتباهاتی که در نیم فصل به وجود آمد را رفع کنیم. امیدوارم در نیم فصل دوم شرایط بهتر گردد، هر چند که خوشبختانه در جامعه داوران همدلی خوبی وجود دارد.

کی روش در تیم ملی ایران میماند؟

وی اضافه کرد: قبل از اینکه شما سوالی بپرسید، بگویم که در مسابقات جام حذفی 8 داور جوان که در لیگ یک کار می کردند را قضاوت دادیم که همگی عالی بودند. در باره بازی آخر استقلال و تراکتور هم به صورت شفاف و به عنوان یک فوتبالی و نه عضو فدراسیون فوتبال می گویم که در ابتدا از آقای زنوزی تشکر می کنم که با هزینه شخصی در فوتبال حضور دارد. در بازی قبلی استقلال مقابل تراکتور با اشتباه یاری داور گل تراکتور آفساید گرفته شد ولی وحید کاظمی آن گل را صحیح دانست.

افشاریان گفت: اشتباهات داوری همواره وجود داشته و گاهی به سود تراکتور و گاهی هم به ضرر این تیم بوده است، اما بدون حب ّ و بغض باید بگویم که قضاوت کوپال ناظمی در این بازی شاهکار بود. شاهکار او به اعلام پنالتی اول و پنالتی دوم برمی گشت که کاملا درست بود. در قانون نو داوری و در زمان ضربه پنالتی یک پای دروازه بان باید روی خط باشد، اما وقتی دروازه بان 70 سانتیمتر جلو آمده، طبیعی است که یاری داور پرچم می زند. در این بازی تراکتور هیچ طلبی از داوری ندارد؛ چراکه تیم داوری خیلی خوش درخشیده است.

رئیس کمیته داوران در مورد اینکه او قبلا گفته بود از یاری داوران ناراضی است، گفت: عملکرد یاری داوران می توانست بهتر باشد. وقتی در قائم شهر یک بازیکن 3 متر در آفساید است و یاری داور پرچم نمی زند، باید هم ناراضی باشم.

وی در مورد صحبت های هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل تراکتور که از حضور داور تهرانی برای بازی استقلال استفاده شده بود، ادامه داد: حرف نصیرزاده را قبول ندارم. من 40 سال است که در فوتبال هستم و داوران تهرانی برای کل کشور قضاوت می نمایند. هیچ داوری شرافت خود را نمی فروشد. اگر شائبه ای وجود داشت این حرف درست بود اما چه اتفاقی افتاده که این صحبت ها مطرح شده است؟ هرچند که شاید من هم باید با دقت بیشتری چینش داوران را انجام دهم.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد تجهیز استادیوم ها هم گفت: هر باشگاهی باید استادیوم خود را اعلام کند، و همه استادیوم ها باید تکمیل شوند؛ چراکه تیم ها برای VAR نباید مسئله ای داشته باشند.

افشاریان در پاسخ به این سوال که در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی صحبتی اجرا شده یا نه، توضیح داد: در این باره هیچ صحبتی انجام نشده، اما مطمئنا با همفکری هیات رئیسه در جام ملت ها با یک سرمربی خوب حاضر خواهیم شد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه گفته می گردد اعضای هیات رئیسه فدراسیون موافق ماندن کی روش در تیم ملی هستند، گفت: در باره شخص خاصی هیچ صحبتی صورت نگرفته و نه کی روش و نه هیچ مربی دیگری فعلا مورد بحث نیست. همه صحبت های مطرح شده برآورد هستند.

وی در باره شرایط تیم امید هم گفت: در این باره زمان زیاد داریم، اما باید همه مسائل آنالیز گردد.

رئیس کمیته داوران در مورد وارد شدن نام علیرضا فغانی به فهرست داوران استرالیا توضیح داد: به عنوان یک ایرانی خوشحالم که فغانی به فهرست استرالیا اضافه شده و افتخار می کنم که او آنجاست. با توجه به مهاجرت فغانی به استرالیا و اینکه زندگی او در این کشور انجام می گردد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم که نام او از فهرست داوران ایران خارج گردد و روی تصمیم خود هم مصمم هستیم. امیدوارم فغانی هر کجا هست مثل همواره بدرخشد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر فغانی در فینال جام ملت های 2023 سوت بزند، افتخار آن برای استرالیا خواهد بود نه ایران، گفت: او هیچ مسابقه ای را از دست نداده و همه مسابقه های مهم را سوت زده است، اما طبق قانون کسی که قرار است در فهرست داوران باشد باید حداقل 10 بازی سطح بالای آن کشور را سوت بزند و به همین دلیل او دیگر داور ما نیست.

افشاریان درباره قضاوت پسرش در جام حذفی اضافه کرد: او پسر من نیست، بلکه داور این کشور است. همان طور که گفتم حدود 8 داور که در لیگ یک قضاوت خوبی داشتند، در جام حذفی سوت زدند که این وسط فقط نام پسر من بیرون آمد. همان طور که گفتم همه داوران عالی قضاوت کردند.

منبع: فرارو

به "کی روش در تیم ملی ایران میماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش در تیم ملی ایران میماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید