گالری های هنری ابوظبی که باید دید (بخش دوم)

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، هنر معاصر امارات متحده عربی

بدون شک، ابوظبی یکی از امیدوارکننده ترین مراکز فرهنگی خاورمیانه است. تعداد رو به رشد موزه ها و گالری ها در عرصه عمومی و خصوصی در این شهر به نمایش درآمده اند و در واقع کل امارات متحده عربی، یک مقصد در حال ظهور برای علاقه مندان به هنر معاصر محسوب می گردد. این فضاهای نمایشگاهی و گالری های هنر معاصر که در ابوظبی برگزار می گردد از جمله برترین نمونه ها در این حوزه ها هستند. با خبرنگاران همراه باشید تا بیشتر با این گالری ها آشنا شوید.

گالری های هنری ابوظبی که باید دید (بخش دوم)

گالری SalwaZeidan

SalwaZeidan یکی از گالری های سطح بالای هنر معاصر ابوظبی محسوب می شود و یک آغاز عالی برای مأموریت هنری این شهر است. شهرستان است. این گالری در جزیره السعدیات سنت رجیس واقع شده و یکی از فعال ترین گالری ها در مرکز امارات متحده عربی است. در این گالری، آثار هنرمندان مشهور بین المللی و خاورمیانه که در عرصه وسیعی از رسانه، مجسمه سازی و حتی هنرهای نمایشی کار می نمایند، به نمایش گذاشته می شود.

از جمله هنرمندانی که آثار آنها در این گالری به نمایش در آمده است، می توان به ژوانگ هونگ یی (Zhuang Hong Yi)، ادونیس (Adonis)، فاتما المزروعی (Fatema Al Mazrouie)، امد مولا (Ahmad Moualla)، جمال عبدالرحیم (Jamal Abdul Rahim)، کونیه نویس (Connie Noyes) و تعدادی دیگر از هنرمندان اشاره نمود.

گالری SalwaZeidan ، فضای 22 مجموعه، خیابان رجینز، جزیره سعدیات توچال، ابوظبی، امارات متحده عربی، 971 2666 9656

گالری GHAF

این گالری نیز یکی از اولین و برجسته ترین گالری های هنری ابوظبی است که ضمن ایجاد لذت فراوان برای بازدیدنمایندگان تحسین آنها را برمی انگیزد و از جمله برترین نمایشگاه ها در امارات متحده عربی به شمار می رود. گالری مورد بحث به وسیله دو هنرمند به نام محمد کانو (Mohamed Kanoo) و جلال لقمان (Jalal Luqman) در سال 2006 بنا قرار گرفت و نقطه عطفی برای هنر معاصر و در حال رشد ابوظبی محسوب می شود. تمرکز گالری بر هنرمندان محلی و بین المللی به صورت همزمان است و این گالری نقش مهمی در یاری به ابوظبی به منظور رسیدن به پتانسیل کامل فرهنگی خود ایفا می کند.

گالریGHAF ، خالدیه، ابوظبی، امارات متحده عربی، +971 2665 5332

گالری Gallery One

گالری Gallery One یکی از مکان های فرهنگی برجسته در ابوظبی است و در آن می توان از یک فضای با شکوه لذت برد. در این گالری تا کنون آثار هنرمندان تحسین شده مانند ویساو شوکت، هلن عباس، طارق دجانی، جیمز دومینه، خالد شاهین و پائول شلدون بوده است، بعلاوه گالری مورد بحث توجه خاصی به هنر منطقه ای و هنر اسلامی داشته و در این مجموعه می توان مجموعه ای از آثار ناصر خلیلی را مشاهده کرد. اگر چه این گالری با توجه به بینش هنر دموکراتیزه خود در حال تکامل به یک برند جهانی است، امّا، ریشه های این گالری در امارات متحده عربی است و به سال 2006 باز می شود که اولین بار این گالری در دبی افتتاح شد.

گالری ، فروشگاه

27، Souk Qaryat Al Beri Umm Al Nar, ابوظبی، امارات متحده عربی.

استودیو جولیا ایبینی (Julia Ibbini)

جولیاایبینی، یکی از هنرمندان مستعد و شایسته معاصرامارات متحده عربی است. وی کار خود را به عنوان یک جستجو برای هویت خود و معنای زندگی تعریف نموده است. جولیا در آثارش ترکیبی از کارهای دیجیتال، جمع آوری و اختلاط رنگ ها در خلق آثار سر زنده با تأثیرپذیری از فمینیسم قوی را دارد. زن قوی است. این رویکرد شخصی در انتخاب خود از مواد، منتقل در یک شورش از رنگ و هرج و مرج، نور و تاریکی، طرح و بافت را تکرار کردند. این رویکرد شخصی در انتخاب مواد، طغیان رنگ ها و هرج و مرج، نور و تاریکی، طرح و بافت کارهای او تکرار شده اند. این هنرمند به طور منظم در نمایشگاه های متعددی که در دبی و ابوظبی برگزار می شود، شرکت می نماید.

استودیو جولیا ایبینی، خیابان حمدان، ابوظبی، امارات متحده عربی، +971 55609 3775

قطب هنری ابوظبی

قطب هنری ابوظبی، اولین انجمن هنرمندان امارات متحده عربی است که یک مجموعه واقعی در زمینه توسعه هنری خاورمیانه به شمار می رود. این انجمن خود را به عنوان یک پلت فرم برای تعامل و تبادل هنری میان فرهنگی بین هنرمندان ملی، منطقه ای و بین المللی تعریف نموده است و برگزاری نمایشگاه های هنری از جمله عملنمودهای آن به شمار می رود. این انجمن فعالیت های خود را با تمرکز بر هنرمندان بین المللی و داخلی و برگزاری کلاس های کاری خلاق انجام می دهد.

نمایشگاه های متنوعی که این انجمن در زمینه هنرهای معاصر و بعلاوه آثار هنری کشورهایی خاص مانند کانادا، فیلیپین و فرانسه برگزار می کند چه در عرصه نمایشگاه های هنری و چه نمایشگاه های انفرادی، برای علاقمندان لذت بخش است.

منبع: الی گشت

به "گالری های هنری ابوظبی که باید دید (بخش دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گالری های هنری ابوظبی که باید دید (بخش دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید