یکی دیگر از عوارض دود سیگار برای غیرسیگاری ها

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، بر اساس نتایج مطالعه ای که به تازگی منتشر شده، قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران در دوران کودکی و/یا بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید مرتبط است.

یکی دیگر از عوارض دود سیگار برای غیرسیگاری ها

نتایج یک آنالیز نو نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض دود سیگار با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید (RA) برای افراد غیرسیگاری مرتبط است.

بر اساس نتایج مطالعه ای که به تازگی منتشر شده، قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران در دوران کودکی و/یا بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید مرتبط است.

متخصصان فرانسوی در این آنالیز ارتباط بین قرار گرفتن غیرداوطلبانه در معرض دود سیگار دیگران و خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید را در یک گروه از زنان با شرایط جسمی سالم آنالیز کردند. آنان با استفاده از پرسشنامه ای اندازه قرار گرفتن این افراد در معرض دود سیگار را ارزیابی کردند.

متخصصان 698 مورد آرتریت روماتوئید را در بین 79 هزار و 806 زن شناسایی کردند. به طور کلی، 13.5 و 53.6 درصد از زنان به ترتیب در دوران کودکی و بزرگسالی در معرض دود سیگار قرار داشتند. در همه مدل ها، قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران کودکی و بزرگسالی با خطر ابتلا به بیماری آرتریت روماتوئید همراه بود.

به گزارش مدیکال اکسپرس، متخصصان فرانسوی تاکید کردند: قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران کودکی و/یا بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید به ویژه در میان زنانی که هرگز استعمال دخانیات نداشتند، همراه بود. این متخصصان تاکید می نمایند که قرار گرفتن در معرض دود سیگار باید تا حد امکان محدود شود تا از آغاز علائم بیماری جلوگیری شود.

بعلاوه افراد سیگاری نیز در عین حال که با مصرف این ماده دخانی خود را در معرض ابتلا به این عارضه قرار می دهند، اما در صورتی که هم سیگار بکشند و هم در معرض دود سیگار دیگران قرار بگیرند با بالاترین خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید روبرو خواهند بود.

منبع: فرادید

به "یکی دیگر از عوارض دود سیگار برای غیرسیگاری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکی دیگر از عوارض دود سیگار برای غیرسیگاری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید