10 عادت رفتاری که نمی دانستید، ولی پیرتان می نماید

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، تقریبا همه ما از تاثیر عادات رفتاری روزانه روی سلامتی و ظاهرمان مطلع هستیم و کمتر کسی به اهمیت رفتار های تکراری روزانه پی نبرده است. در این مقاله قرار است همراه هم 10 عادت رفتاری را مرور کنیم که روی روند پیر شدن انسان ها تاثیری انکارناشدنی دارند و به این روند سرعت می بخشد.

10 عادت رفتاری که نمی دانستید، ولی پیرتان می نماید

مصرف الکل

البته که همه ما می دانیم مصرف زیاد نوشیدنی های الکلی چه صدماتی به سلامتی می زند، اما آنالیز ها نشان داده این عادت رفتاری بیش از آنچه می پنداشتیم بر روی روند پیری تاثیرگذار است.

کمبود خواب

هرچند که همه ما می توانیم حتی با خواب کمِ شبانه هم از پس وظایف روز بعدمان بربیاییم، اما در حقیقت نادانسته مشغول هل دادن بدنمان به سمت زودتر پیر شدن هستیم. نداشتن خواب کافی در طولانی مدت تاثیر فراوانی روی پیر شدن ظاهر فرد می گذارد و در کنار آن روند پیری مغز را هم سرعت می بخشد.

نداشتن تغذیه مناسب

عدم برخورداری از یک برنامه غذایی مناسب که شامل احتیاج های اساسی بدن است هم در کوتاه مدت و هم در طولانی مدت روی کیفیت زندگیتان تاثیر خواهد گذاشت. نداشتن تغذیه مناسب به بالا رفتن سطح کلسترول، پایین آوردن سرعت سوخت و ساز بدن و بالا رفتن وزن منجر می گردد و این گونه در کنار پیری زودرس، در حقیقت در های بیماری های خطرناک فراوانی را به روی خود گگردده اید.

نداشتن فعالیت فیزیکی

شما برای تغییر این عادت حتی احتیاج به هزینه هم ندارید و از همین امروز می توانید فعالیت فیزیکی را در برنامه روزانه تان جای دهید. نداشتن فعالیت فیزیکی کافی یکی از دلایل اصلی وقوع بیماری هایی خطرناک مانند دیابت و انواع مسائل قلبی است.

اضطراب فراوان

البته مغز ما طوری تکامل پیدا نموده که بتواند از پس این اضطراب زیاد روزانه بربیاید، اما باید توجه داشته باشید این سبک زندگی در طولانی مدت باعث آسیب های فراوان به بدن و البته سرعت بخشیدن به روند پیری می گردد.

نوشیدن زیاد چای و قهوه

البته همان طور که می دانید مصرف چای و قهوه فواید فراوانی برای بدن انسان دارد، اما زیاده روی در مصرف این نوشیدنی های مفید باعث می گردد چهره و ظاهری جا افتاده تر از سن واقعی تان داشته باشید.

عدم مصرف میوه ها وسبزیجات فصلی

خوراکی های فصلی اگر ارگانیک به عمل آمده باشند مملوء از مواد مغذی مورد احتیاج بدنتان هستند و به همین علت مصرف میوه ها و سبزیجاتی که فقط در ماه های خاصی از سال در دسترس هستند از ضروریات جوان تر به نظر رسیدن است.

پیروی از انواع رژیم های محبوب

دقت داشته باشید که پیروی از یک برنامه غذایی خاص باید با مشورت و توصیه پزشک تغذیه همراه باشد. پیروی از رژیم های مختلفی که در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته اند و تغییر مداوم آن ها باعث می گردد فشار فراوانی به بدنتان وارد گردد و این موضوع در طولانی مدت باعث فرسودگی جسمتان می گردد.

چشم پوشی کردن از وعده های اصلی غذایی

زندگی حرفه ایِ پر مشغله، اضافه کاری تا دیروقت و چند دقیقه بیشتر خوابیدن در صبح ها باعث شده بسیاری از ما قید وعده صبحانه را بزنیم. دقت داشته باشید که صبحانه قرار است انرژی مورد احتیاج برای شروع فعالیت را در اختیار بدن شما قرار دهد و چشم پوشی از آن در کنار آسیب های فراوان دیگر باعث پیری زودرس شما می گردد.

سیگار کشیدن

دقیقا مانند مصرف الکل، سیگار کشیدن هم در کنار آسیب های فراوان و برگشت ناپذیر دیگر باعث می گردد ظاهرتان زودتر از سن شناسنامه ایتان پیر گردد.

منبع: بهترین ها

منبع: فرارو

به "10 عادت رفتاری که نمی دانستید، ولی پیرتان می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 عادت رفتاری که نمی دانستید، ولی پیرتان می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید