3 ابر گاو شبیه سازی شده در چین به دنیا آمد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، این حیوانات می توانند وابستگی چین به دام های خارجی را کاهش دهند. محققان دانشگاه علوم کشاورزی، جنگلداری و فناوری نورث وست چین 3 گوساله را در منطقه نینشیا کلون کردند و پرورش دادند.

3 ابر گاو شبیه سازی شده در چین به دنیا آمد

3 گوساله مذکور از گاوهای نژاد هلشتان فریژن کلون شده اند که در اصل هلندی هستند و می توانند سالانه 18 تن شیر (یا 100 تن شیر در طول عمرشان) فراوری نمایند.

چنین رقمی 1.7 بار بیشتر از میانه شیری است که 2021 میلادی در آمریکا فراوری شده است. نخستین بار در 30 دسامبر 2022 میلادی تولد گوساله های مذکور اعلام شد. به علت وزن 56.7 کیلوگرم، آنها با سزارین به جهان آمدند.

محققان برای فراوری گوساله های مذکور 120 جنین را کلون کردند که از سلول های گوش گاوهایی با قدرت فراوری شیر زیاد به دست آمده بودند. آنها جنین های رویان را در بدن گاوهای جایگزین قرار دادند.

جین یاپینگ محقق ارشد پروژه اعلام نمود اکنون برنامه ای بلندپروازانه برای فناوری نو دارد. او در این باره گفت: ما تصمیم داریم با صرف 2 تا 3 سال گله ای شکل دهیم که بیش از هزار ابر گاو را تشکیل دهد و مبنایی مستحکم برای مقابله چین با وابستگی به گاوهای خارجی شیرده باشد و اختلال در زنجیره فراوری را برطرف کند.

در حال حاضر چین 70 درصد گاوهای شیرده خود را از خارج کشور وارد می نماید.

در اوایل 2022 میلادی گروهی از محققان کالج هوش مصنوعی در دانشگاه نانکای چین یک روش کاملا اتوماتیک برای مهندسی کلون سازی خوک ها ابداع کردند. برای نخستین بار با یاری این روش و بدون دخالت انسان، 5 بچه خوک سالم به وسیله یک مادر جایگزین به دنیا آمدند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "3 ابر گاو شبیه سازی شده در چین به دنیا آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 ابر گاو شبیه سازی شده در چین به دنیا آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید