آخرین شرایط طرح رتبه بندی معلمان در مجلس

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، تهران (پانا) - عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه رتبه بندی معلمان با جدیت دنبال خواهد شد، گفت طرح رتبه بندی در دستور کار هیأت رئیسه قرار گرفته است که به هیأت رئیسه تذکر داده شده تا این امر را در شمار دستور کار هفتگی مجلس قرار دهد.

آخرین شرایط طرح رتبه بندی معلمان در مجلس

عباس مقتدایی در گفت و گو با پانا در خصوص آخرین شرایط طرح رتبه بندی معلمان در مجلس، اظهار کرد: باید دولت همکاری های لازم برای انجام این امور انجام دهد؛ ما با همین شرایط همکاری حداقلی دولت نیز بر تصویب طرح رتبه بندی تأکید داریم و امیدواریم که دولت به این نکته توجه کند چراکه معیشت فرهنگیان، نه یک موضوع معمولی بلکه یک ضرورت فوری جامعه است.

ساماندهی معلمانی که در سال های گذشته با آموزش و پرورش همکاری کردند، مورد توجه قرار گیرد

کننده مردم اصفهان در مجلس تأکید کرد: یکی از ضرورت هایی که وزیر تازه آموزش و پرورش باید با جدیت دنبال کند، موضوع ساماندهی معلمانی است که در سال های گذشته با وزارت آموزش و پرورش همکاری کردند اما متأسفانه به دلایل مختلف مورد بی توجهی قرار گرفته اند.

مقتدایی ادامه داد: آموزش و پرورش در زمان های مختلف از بسیاری از افراد به صورت حق التدریس استفاده کرده است و اکنون بسیاری از آن ها جوانی خود را در آموزش و پرورش سپری کرده اند بدون آن که از خدمات مربوط به بیمه یا امنیت شغلی بهره مند باشند.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شرح داد: افرادی که در قالب های مختلف به شیوه های متفاوت در سطح استان ها یا تهران به کار گرفته شده اند و در طول زمان به آن ها رسیدگی نشده امروزه صدای آن ها به جایی نمی رسد. عده ای از آن ها در قالب پویش های مختلف گاهی اوقات مقابل مجلس تجمع می کنند و مراجعات بسیاری به دفتر کنندگان دارند که باید وزارت آموزش و پرورش با جدیت و عزمی پایدار برای حل این مسأله برنامه داشته باشد.

امروز یکی از مطالبات کنندگان مجلس از وزیر تازه آموزش و پرورش آن است که اگر حقی از کسی ضایع شده است یا حق کسی داده نشده یا معلمی امروز از آموزش و پرورش به هر جهت به هر مقدار طلبی دارد، مشخص و منضبط گردد

وی همچنین اظهار کرد: در سال های گذشته مجلس برخی اوقات با تصویب یا الصاق تبصره ای یا برخی از قوانین برای یک بازه زمانی تلاش کرد تا بخشی از این مسائل را حل نماید اما واقعیت این است که وزیر تازه آموزش و پرورش باید موضوع مطالبات معلمان و مسائل پیرامونی که به آموزش باز می گردد را با جدیت حل نماید و یا کمیته هایی را برای پیگیری این موضوع تشکیل دهد تا باری به هر جهت در آموزش و پرورش حرکت نکنیم.

وی خاطر نشان کرد: امروز یکی از مطالبات کنندگان مجلس از وزیر تازه آموزش و پرورش آن است که اگر حقی از کسی ضایع شده است یا حق کسی داده نشده یا معلمی امروز از آموزش و پرورش به هر جهت به هر مقدار طلبی دارد، مشخص و منضبط گردد. ما در طول هفته های گذشته این موضوع را درخصوص بازنشستگان نیز داشتیم؛ تلاش های متعدد و مکرر و مکاتباتی که از سوی رییس جمهور، وزیر و رئیس کمیسیون یا سایر افراد مرتبط صورت گرفت، برای من واضح کرد که اگر این موضوع پیگیری نگردد، حقوق و مطالبات قانونی افراد نیز مورد بی مهری و بی توجهی قرار خواهد گرفت.

مقتدایی گفت: در خصوص پرداخت پاداش انتها خدمت فرهنگیان با همه مسئولان اجرایی کشور مکاتبه و مذاکره و حتی دیدار حضوری داشتم. پس از این مذاکرات فقط مطالبات برخی از استان ها پرداخت شده است و این نشان می دهد که یک عزم جدی در سطح عالی اداری برای احقاق حقوق ملت باید پدید آید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آخرین شرایط طرح رتبه بندی معلمان در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط طرح رتبه بندی معلمان در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید