مذاکرات هسته ای دوشنبه بعداز ظهر از سر گرفته می گردد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک دیپلمات اروپایی از شروع مذاکرات هسته ای از فردا بعد از ظهر اطلاع داد.

مذاکرات هسته ای دوشنبه بعداز ظهر از سر گرفته می گردد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک دیپلمات اروپایی گفت مذاکرات بین المللی در وین به منظور احیای توافق هسته ای سال 2015 که مدت ها انتظار از سر گیری آن می رفت، دوشنبه بعداز ظهر (فردا) از سر گرفته می گردد.

این دیپلمات اروپایی امروز (یکشنبه) به خبرگزاری فرانسه گفت: مذاکرات بین شرکای به جای مانده در این توافق- یعنی ایران، چین، روسیه، آلمان، فرانسه و انگلیس در حوالی ساعت دو بعد از ظهر به وقت محلی (13:00 به وقت گرینویچ) از سر گرفته می گردد.

بنا بر این گزارش، قرار است آمریکا نیز هیئتی را به ریاست رابرت اقتصادی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اعزام کند که وی در مذاکرات غیر مستقیم مشارکت خواهد داشت.

پیشتر میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در سخنانی گفته بود انتظار می رود نشست های غیر رسمی پیش از شروع مذاکرات رسمی در هتل کوبورگ اتریش انجام گردد.

او بعلاوه روز شنبه در توییتی اعلام نموده بود: مذاکرات برای همواره نمی تواند ادامه یابد و نیازی تعیین برای تسریع این فرایند است.

اولیانوف بعلاوه ساعتی پیش با انتظار تصاویری در حساب توییتری خود نوشت: چین، ایران و روسیه امروز مشاوره های غیررسمی سه جانبه ای را در راستای آمادگی برای از سرگیری رسمی مذاکرات وین در 29 نوامبر (فردا) برگزار کردند. تبادل نظرات مفید و در وهله نخست، برای درک بهتر موضع به روز شده مذاکراتی تهران بود.

این در حالی است که رسانه های کشورمان نیز گفتند علی باقری، معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان با انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از دیدار سه جانبه با نمایندگان روسیه و چین دیدار و رایزنی نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مذاکرات هسته ای دوشنبه بعداز ظهر از سر گرفته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات هسته ای دوشنبه بعداز ظهر از سر گرفته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید