اختراعی شگفت انگیز در دنیای فناوری، سیستم هوشمندی که افکارتان را به گفتار تبدیل می کند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، گروهی از پژوهشگران پیروز شده اند نوعی سیستم خواندن فکر خلق کنند که افکارتان را به گفتار تبدیل می کند. این سیستم حاصل سال ها تلاش محققان است و یک رویکرد انحصاری دارد.

اختراعی شگفت انگیز در دنیای فناوری، سیستم هوشمندی که افکارتان را به گفتار تبدیل می کند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این سیستم مجذوب کننده بر اساس یک نمونه از آرایش الکترودهای داخل جمجمه طراحی شده است که برای ثبت فعالیت مغز در مطالعه حاضر مورد استفاده قرار می گیرد.این تکنیک تازه می تواند راه بسیار مناسبی برای تبدیل فعالیت مغز به گفتار باشد. درواقع این یک هدیه بی نظیر برای افرادی است که توانایی صحبت کردن را از دست داده اند.

دانشمندان علوم عصبی در دانشگاه سانفرانسیسکو، یک رابط مغزی و دستگاهی ایجاد کرده اند که سیگنال های مرکز گفتار مغز را از طریق یک فرایند دو مرحله ای تازه تفسیر می کند. محققان به جای تلاش برای ترجمه فعالیت مغز به طور مستقیم به صداها، سیگنال های عصبی را به آوا تبدیل می کنند و در نهایت صدای افکار یک شخص برای ایجاد صداهای دیجیتال استفاده می شود.

ادوارد چانگ یک استاد جراحی مغز و اعصاب در UCSF به وبلاگ ساعت زنانه گفت. ما نشان دادیم که به روشنی می توان اقدام به شبیه سازی حرکات آوازی شرکت کنندگان کرد که شامل حرکت لب ها، زبان، فک و حنجره می شود. این کار استفاده از یک شبیه سازی کامپیوتری رخ می دهد و ممکن است رمزگشایی مطلوب از عملکرد مغز را ایجاد کند.

سال گذشته، MIT نیز در پی توسعه یک رویکرد مبتنی بر یک هدست بود که روی سیگنال های فرستاده شده از مغز به دهان و فک متمرکز می شد. اکنون این سیستم تازه در آزمایشگاه چانگ توسعه داده شده است و پیشرفت تیم در یک مقاله تازه منتشر شده است.

محققان با تعداد انگشت شماری از داوطلبان که قبلا الکترودهای موقتی در مغز را استفاده کرده بودند آزمایش های مقدماتی را انجام داده اند. اغلب این افراد مبتلا به صرع بودند از آنها خواسته شد چند صد جمله را با صدای بلند بخوانند آن هم در حالیکه فعالیت مغزی آنها ثبت می شد. داده ها، همراه با ضبط صدا از گفتار شرکت کنندگان، دانشمندان را قادر به ایجاد یک مجرای صوتی مجازی کرد. این شبیه سازی دقیق کامپیوتر از آناتومی که برای ایجاد گفتار استفاده می شود، می تواند از طریق فعالیت مغز کنترل شود.

چانگ در بیانیه ای گفت: برای اولین بار، این مطالعه نشان می دهد که ما می توانیم جملات ساده بر اساس فعالیت مغز فرد تولید کنیم. این یک اثبات بسیار هیجان انگیز برای این اصل است که با تکنولوژی که در دسترس است، ما قادر به ساخت یک دستگاه برای گفتار بیمارانی هستیم که به طور کلی نمی توانند حرف بزنند.

منبع: انتخاب

به "اختراعی شگفت انگیز در دنیای فناوری، سیستم هوشمندی که افکارتان را به گفتار تبدیل می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختراعی شگفت انگیز در دنیای فناوری، سیستم هوشمندی که افکارتان را به گفتار تبدیل می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید