الهام پاوه نژاد: به هر قیمتی کار نمی کنیم

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، الهام پاوه نژاد که به زودی اجرای نمایش لاموزیکا را شروع می نماید، معتقد است در حال حاضر نمی توان برنامه بلندمدتی برای اجرای تئاتر در نظر گرفت و تاکید دارد که حاضر نیستیم به هر قیمتی کار کنیم.

الهام پاوه نژاد: به هر قیمتی کار نمی کنیم

این کارگردان و بازیگر تئاتر ادامه داد: خوشبختانه بعد از آغاز بلیت فروشی نمایشمان، استقبال خوبی از سوی تماشاگران رخ داد. با این حال به اجراهای محدود فکر می کنیم چون شرایط، قابل پیش بینی نیست و نمی توان برنامه ریزی طولانی مدتی داشت.

او که میخواهد این نمایش را در کافه گالری باروک اجرا کند، افزود: یکی از ویژگی های نمایش ما این است که در کافه بزرگی اجرا می گردد که طبیعتا رعایت پروتکل های بهداشتی مانند فاصله گذاری اجتماعی در آن آسان تر است. اصولا هم نوع اجرا و چیدمان ما به گونه ای است که تماشاگر با فاصله ایمنی می نشیند.

پاوه نژاد درباره اجرای تئاتر در دوران سخت کرونایی گفت: ما با علاقه و انرژی فراوان آغاز به کار کردیم. خوشحالیم که بعد از حدود دو سال بار دیگر مشغول به کار شده ایم. ضمن اینکه نوع این کار کم ریسک تر است. هرچند که در تمام این مدت مردم در مراکز خرید، مترو، اتوبوس، رستوران ها و ... رفت و آمد داشته اند و دارند و این در حالی است که پروتکل های بهداشتی در این مکان ها به مراتب کمتر از تئاتر و سینما رعایت می گردد.

این کارگردان در عین حال تاکید نمود: البته اگر شرایط خیلی بد باشد، با وجود هزینه ای که نموده ایم، قطعا کار را متوقف می کنیم چرا که اصل اول، حفظ سلامت و جان افراد است و قرار نیست به هر قیمتی کار کنیم و با جان دیگران و خود بازی کنیم.

او ادامه داد: در این شرایط مدام مشغول آزمون و خطا هستیم. شخصا مدام از پزشکان شرایط را جویا می شوم. هرچند شرایط ملتهب است ولی در عین حال همه چیز هم در جریان است. در این میان ما هم باید ببینیم چگونه می توانیم به فعالیت خود ادامه بدهیم. متاسفانه در این شرایط کسی مسئولیت نمی پذیرد. مدیران فرهنگی هم به روی خود نمی آورند که پاسخی به خانواده تئاتر بدهند. لابد به این فکر می نمایند که در مدت زمان کوتاهی که از عمر این دولت به جای مانده، نام نیکی از خود به جای بگذارند.

منبع: همگردی

به "الهام پاوه نژاد: به هر قیمتی کار نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهام پاوه نژاد: به هر قیمتی کار نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید