اپل برای گوشی&zwnjهای تاشو لولای جدید اختراع کرد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه به نقل از گیزمودو، فراوری گوشی های تاشو مدتی است که در دستور کار شرکت هایی مانند سامسونگ، هواوی، شیوآمی و موتورولا قرار گرفته است. این گوشی ها اگر چه کارایی بالایی دارند، اما هزینه گزاف طراحی یک لولای مستحکم که در برابر تاشدن مداوم مقاوم باشد نیز باعث افزایش هزینه تمام شده و قیمت بالای این گوشی ها شده است.

اپل برای گوشی&zwnjهای تاشو لولای جدید اختراع کرد

اختراع ثبت شده اپل در این زمینه نمایشگر قابل بسط تاشو برای وسایل الکترونیک نام گرفته و احتمالاً اپل در گوشی جدید آیفون از این اختراع تازه بهره می گیرد.

لولای اختراع شده اپل شباهت زیادی به بند ساعت های مچی فلزی دارد و امکان تاشدن نمایشگر را به میزان حداکثر 90 درجه فراهم می آورد. لولای یادشده بر خلاف دیگر لولاهای مورد استفاده در گوشی های تاشو یکپارچه و منفرد نیست. بلکه از چند لولای دارای پیوند با یکدیگر و در هم فرورفته تشکیل شده است.

وجود مفاصل متعدد در این مجموعه لولاها باعث می گردد تا عمر، کارایی و نرمی آن در زمان استفاده مکرر افزایش یابد. برای افزایش طول عمر و استحکام در این لولای چند مفصله از تعدادی تسمه، چرخ دنده، میله و غیره نیز استفاده شده تا از فشار بیش از حد بر اجزای ثابت خودداری گردد.

گفته می گردد اپل ممکن است از این اختراع علاوه بر آیفون در لپ تاپ های مک، عینک ها و ساعت ها و مچ بندهای هوشمند و غیره نیز استفاده کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اپل برای گوشی&zwnjهای تاشو لولای جدید اختراع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل برای گوشی&zwnjهای تاشو لولای جدید اختراع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید