ایران رهبری مبارزه با تروریسم و افراط گری در آسیا را به عهده می گیرد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، خبرنگاران: معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور پس از بازگشت از سفر چین در توئیتر نوشت: ایران بعد از اجلاس سیکا، رهبری مبارزه با تروریسم، افراط وخشونت را به عهده خواهد گرفت.

ایران رهبری مبارزه با تروریسم و افراط گری در آسیا را به عهده می گیرد

به گزارش حوزه دولت وبلاگ ساعت زنانه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حمید ابوطالبی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل که تاکنون ویزای او از سوی آمریکایی ها صادر نشده، در توئیتر نوشته است: ایران پس از اجلاس سیکا، رهبری مبارزه با تروریسم، خشونت وافراط را در آسیا به عهده خواهد گرفت.

وی این مبارزه را مبارزه ای تئوریک، دیپلماتیک، راهنمایی گر، والهام بخش توصیف نموده است.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه سفر چین بسیار موفقیت آمیز بود به بیان دو نکته مهم از این سفر اکتفا نموده و می نویسد: نکته اول ومهم تأکید مشترک روسای جمهور ایران، روسیه و چین در سیکا بر تهدیدات امنیتی در آسیا بود. نکته مهم دیگر این که توسعه باید سنگ بنای امنیت بوده و سیکا می تواند قوی ترین مرجع امنیت در آسیا گردد.

سفیر پیشین کشورمان در استرالیا و ایتالیا که رئیس جمهور را در سفر به چین همراهی می کرد در ادامه نوشته است: اجلاس سیکا با ثبت قطعنامه مبارزه با خشونت و افراط گرایی روحانی گام بزرگی برای مبارزه عملی با تروریسم برداشت.

اشاره او به تصویب قاطع قطعنامه اخیر سازمان ملل درباره مبارزه با خشونت و افراط گرایی است که به پیشنهاد رئیس جمهور کشورمان در مجمع عمومی این سازمان مطرح شده و با اجماع کامل به تصویب رسید.

ابوطالبی که با کارشکنی آمریکایی ها تا این لحظه از نشستن بر جایگاه نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل بازمانده است در یکی دیگر از پست های خود به دیدار دوجانبه روسای جمهور ایران و روسیه اشاره نموده و درباره آن نوشته است: این دیدار هم بسیار جدى بود و هم بسیار طولانی و صریح و صمیمی و هم توام با اراده بسیار بالا برای رسیدن به اهداف.

به نوشته ابوطالبی دیدار رسمی و مفصل دوجانبه روسای جمهور ایران وچین سرآغازی است برای حرکتی جدید به سمت همکاری های جدی درآینده نزدیک.

روز چهارشنبه درجریان برگزاری نشست سیکا درشانگهای چین یک انفجار قوی در ارومچی مرکز استان سین کیانگ چین موجب کشته و زخمی شدن عده ای از مردم بیگناه شد که جمهوری اسلامی ایران بلافاصله با محکوم کردن و ضدانسانی خواندن این اقدام نسبت به آن موضع گرفت.

عمده کشورهای دنیا نیز این اقدام تروریستی در چین را محکوم کردند.

منبع: تسنیم

به "ایران رهبری مبارزه با تروریسم و افراط گری در آسیا را به عهده می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران رهبری مبارزه با تروریسم و افراط گری در آسیا را به عهده می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید