برای عرضه یک گوشی تاشوی بی نقص چقدر باید منتظر بمانیم؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، سامسونگ عملکرد خوبی در زمینه عرضه گوشی های هوشمند تاشو داشته اما واضح است که هنوز یک گوشی تاشوی بی نقص فراوری و روانه بازار نشده است.

برای عرضه یک گوشی تاشوی بی نقص چقدر باید منتظر بمانیم؟

سامسونگ در حال حاضر بزرگ ترین شرکت فراورینماینده گوشی هوشمند چه از نوع معمولی و چه از نوع تاشو به شمار میرود. شرکت در فراوری گوشی های معمولی، مثل هر شرکت دیگری به بلوغ کامل رسیده اما در ساخت گوشی های تاشو، علم کنونی فعلا شرکت را محدود نموده است.

گلکسی فولد، گلکسی زد فولد 2، 3 و یک ماه دیگر هم 4 و همینطور مدل زد فلیپ، از جمله گوشی هایی هستند که سامسونگ به عنوان نماینده های تاشوی خود راهی بازار نموده و قرار هم هست به این فرایند ادامه دهد. اما کدام یک از ما جرئت این را داریم که بدون نگرانی و با همان آسودگی خیال که گوشی های معمولی را خریداری می کنیم، گوشی های تاشوی شرکت را بخریم؟

شاید بگویید قیمت بالا باعث می گردد در درجه نخست به آن ها فکر هم نکنیم اما دو نکته وجود دارد؛ نخست اینکه مگر برای گوشی های گران قیمت تر از تاشو هزینه نمی گردد؟ دوم اینکه اگر گوشی تاشوی میان رده ای فراوری گردد، باز هم آن را به یک گوشی میان رده دیگر ترجیح خواهیم داد؟ به نظر می رسد حتی اگر این تصمیم را هم بگیریم، حداقل چند نفر قبل از خرید سعی می نمایند ما را با یادآوری خطرات خرید یک گوشی که از وسط تا می گردد، از خرید منصرف نمایند.

نمی گوییم حق دارند، چون گوشی های تاشوی کنونی از لحاظ مقاومت، حداقل از لحاظ تا شدن عملکرد خوبی دارند. اگر هم قرار به خراب شدن شان باشد، باید آن را در عامل دیگری جست و جو کرد. اما از سویی دیگر می توان گفت حق با آن هاست.

سامسونگ هر سال محصولات خود را بهتر از سال دیگر طراحی می نماید. گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 هم دو گوشی تاشوی مورد انتظاری هستند که شاید بی نقص نباشند اما با توجه به خبرها واقعا بد نیستند و می توان به آن ها به عنوان یک گوشی خوب اعتماد کرد. ولی هنوز گوشی های تاشو به آن بلوغی که مد نظر داریم نرسیده اند.

از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری این گوشی ها عالی هستند، اما از یک سری بخش های دیگر نظر باتری، دوربین، مقاومت نمایشگر، ابعاد و وزن و… همچنان ضعف دارند، قیمت آن ها هم بسیار بالاست، در صورت تا شدن بسیار ضخیم و در صورت باز شدن بسیار جاگیر می شوند (زد فولد 4) و مواردی از این دست که همچنان برای اینکه تجربه ای بی نقص از کار با آن ها داشته باشیم، باید رفع شوند.

گلکسی S22 اولترا مثلا یک باتری 5000 میلی آمپر ساعتی را بدون دردسر در خود جا داده و مدت زمان زیادی هم در تست ها دوام می آورد. از آن طرف گلکسی زد فولد 3 علی رغم عملکرد خوب، در مقایسه با گلکسی S22 اولترا حرفی برای گفتن ندارد. شرکت چگونه می تواند میزان باتری را در این گوشی ها افزایش دهد؟ استفاده از باتری بزرگ تر به معنای بزرگ تر شدن ابعاد و وزن گوشی است و به نظر می رسد فعلا نمی توان انتظار زیادی در این بخش از سامسونگ داشت.

بعلاوه اگر سامسونگ بخواهد از یک سنسور دوربین بزرگ در این گوشی ها استفاده کند، چطور می تواند میزان و وزن آن ها را کنترل کند؟ نباید فراموش کنیم که این ها گوشی هوشمند هستند و نه تبلت. بنابراین در درجه نخست باید مثل یک گوشی باشند که قابلیت تبلت را دارد. در نتیجه وزن و ابعاد آن ها نباید به شکل عجیب و غریبی بزرگ باشد که نتوان آن ها را به سادگی یک گوشی حمل کرد.

از ضعف نمایشگر تاشونده در برابر ضربه های خفیف احتمالی هم که نیازی نیست ادعایی مطرح گردد چون در این بخش عملکرد گوشی های تاشو واقعا بد است. قیمت آن ها هم به خاطر تازگی نوآوری و قطعات پیچیده، بسیار بالاست که خود یک عامل مهم دیگر برای رسیدن به این نتیجه است که چرا می گوییم گوشی های تاشو هنوز بالغ نشده اند.

تمام این موارد را گفتیم که به این نتیجه برسیم که اگر قرار بر عرضه یک گوشی تاشوی بی نقص باشد، حداقل تا سال 2023 این اتفاق نخواهد افتاد چون ضعف ها زیاد هستند و نمی توان خیلی ساده و در طول فقط یک سال همه آن ها را رفع کرد. به شخصه، پرداخت هزینه برای خرید یک گوشی تاشو را برای استفاده شخصی، منطقی نمی دانم چون هنوز مرز مشخصی بین یک گوشی و تبلت وجود دارد.

زمانی که شرکت ها تبلت هیبریدی فراوری می کردند، خیلی از شرکت های دیگر معتقد بودند مرز مشخصی بین آن ها و لپ تاپ ها وجود دارد تا اینکه آنقدری این محصولات پیشرفت کردند که اکنون خیلی ها ادعای قبلی خود را پس گرفته اند. تبلت هایی که تا چند سال قبل، کمتر از 10 اینچ بودند، اکنون در میزان 14 اینچ فراوری می شوند.

گوشی تاشوی سامسونگ یا هر شرکت دیگری هم باید این فرایند پیشرفتی را طی کند تا در نهایت بی نقص گردد و ارزش خرید خود را به کاربران ثابت کند. این اتفاق قطعا در آینده رخ خواهد داد اما این آینده، احتمالا آینده نزدیک نخواهد بود.

منبع: SamMobile

منبع: دیجیکالا مگ

به "برای عرضه یک گوشی تاشوی بی نقص چقدر باید منتظر بمانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای عرضه یک گوشی تاشوی بی نقص چقدر باید منتظر بمانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید