تاسیس ایستگاه پلیس قلابی از طریق کلاهبرداران

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، کلاهبرداران با تاسیس یک ایستگاه پلیس قلابی در فاصله کمی از اداره پلیس به مدت 8 ماه از مردم کلاهبرداری می کردند.

تاسیس ایستگاه پلیس قلابی از طریق کلاهبرداران

موارد کلاهبرداری در هند که افراد خود را افسران پلیس یا سرباز جا زده و از مردم کلاهبرداری می کنند کم نیست؛ جایی که ترس و احترام توام مردم به یونیفرم ماموران بسیار زیاد است و همین باعث کلاهبرداری های متعدد در این کشور می شود.

بنا به گزارش ایندیپندنت، در تازه ترین مورد یک باند کلاهبردار در استان بیهار هند که به مدت هشت ماه اقدام به تاسیس یک ایستگاه پلیس قلابی کرده بودند از طریق پلیس این کشور دستگیر شدند. افراد کلاهبردار این باند این ایستگاه پلیس را در بیرون از یک هتل راه اندازی کرده بودند. آن ها این ایستگاه پلیس را درست در فاصله 500 متری یک ایستگاه پلیس واقعی تاسیس کرده بودند.

بنا به این گزارش، افراد کلاهبردار پس از راه اندازی این ایستگاه پلیس، با پوشیدن لباس های رسمی، آرم دار و همچنین حمل سلاح خود را ماموران پلیس واقعی نشان می دادند. گفته می شود صد ها فقره کلاهبرداری از طریق این باند اجرا شده است؛ از درخواست رشوه برای ثبت شکایات گرفته تا کمک به افراد برای تامین مسکن اجتماعی یا استخدام در پلیس و حل مسائل آنها.

بیشتر بخوانید

یک افسر محلی در گفتگو با رسانه های محلی گفت: ما گزارش هایی در مورد ماموران قلابی یا افسران بازجو در منطقه دریافت کرده بودیم. این اولین مورد از کلاهبرداری با راه اندازی ایستگاه پلیس قلابی در این منطقه است.

ظاهرا رهبر این باند به چند فرد روستایی روزانه دستمزدی در حدود 500 روپیه (6.25 دلار) پرداخت می کردند تا آن ها وانمود کنند که در ایستگاه مشغول به کار هستند. ظاهرسازی از طریق این باند چنان قانع کننده بود که به مدت 8 ماه هیچ شکایتی از آن ها به پلیس واقعی ارائه نشده بود.

اما کلاهبرداری یا باند زمانی فاش شد که شامبوهو یاداو، رئیس ایستگاه پلیس در بانکا به طور اتفاقی با دو افسر پلیس قلابی که در حال بازگشت به مقر ایستگاه پلیس قلابی بودند برخورد کردند. یاداو هنگامی که متوجه شد این افسران پلیس به جای اسلحه واقعی، با خود اسلحه قلابی حمل می کنند به آن ها مشکوک شد؛ بنابراین هر دو نفر آن ها را به اداره پلیس منتقل و از آن ها بازپرسی کرد.

خاتمه افسران قلابی پرده از راز ایستگاه پلیس قلابی برداشتند و در ادامه سه همدست آن ها نیز که در ایستگاه قلابی حضور داشتند دستگیر شدند. اما قسمت جالب این ماجرا این بود که افراد دستگیر شده هرگونه ارتکاب تخلف را انکار کرده و مدعی شدند طی این مدت خیال می کردند برای پلیس واقعی کار می کنند.

گفتنی است؛ نفر ششم این باند که تصور می شود رهبر باند بوده هنوز متواری است و جست و جو برای دستگیری وی ادامه دارد.

وبلاگ ساعت زنانه فضای مجازی اخبار داغ فضای مجازی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تاسیس ایستگاه پلیس قلابی از طریق کلاهبرداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیس ایستگاه پلیس قلابی از طریق کلاهبرداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید