جمهوری اسلامی ایران هاب بین المللی و قطب مهم همکاری علمی با جهان به شمار می آید

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، رئیس دانشگاه پیغام نور ایران با حضور در سومین مجمع عمومی شبکه دانشگاه های مجازی دنیا اسلام که به منظور جذب و تبادل دانشجو، استاد و ارائه دانش، فناوری و محصولات دانش بنیان برگزار گردید، اعلام آمادگی کرد.

جمهوری اسلامی ایران هاب بین المللی و قطب مهم همکاری علمی با جهان به شمار می آید

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ساعت زنانه به نقل از روابط عمومی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام، ابراهیم تقی زاده رئیس دانشگاه پیغام نور ایران طی سخنانی در رویداد بین المللی سومین مجمع عمومی شبکه دانشگاه های جهان اسلام با اشاره به ظرفیت های گسترده این دانشگاه در حوزه ارائه آموزش های مجازی بیان کرد: دانشگاه پیغام نور به عنوان عضو فعال کمیته اجرایی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و نخستین دانشگاه باز بزرگ جمهوری اسلامی ایران، دارای ظرفیت های مهمی در حوزه ارائه آموزش مجازی است و با رویکرد فناورانه در توسعه آموزش های هوشمند میزبانی دو مجمع قبلی و اولین کمیته اجرایی این شبکه را عهده دار بوده است تا گام های اولیه به منظور همکاری های دانشگاه های مجازی کشور های اسلامی با قدرت برداشته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه زیرساخت های گسترده دانشگاه پیغام نور آماده پذیرش دانشجویان مجازی جهان اسلام است، اضافه کرد: تبادل دانشجویان و اساتید می تواند دانش و فناوری را با کمترین هزینه و بیشترین بهره وری با برگزاری دوره های مشترک، پژوهش های کاربردی، صدور محصولات و... به دانشگاه های مختلف ارائه دهد چرا که جمهوری اسلامی ایران هاب بین المللی و قطب مهم همکاری علمی با جهان به شمار می آید و دارای رشد قابل توجهی در حوزه علم و فناوری است که می تواند محور اثرگذار در جهان بویژه جهان اسلام باشد.

تقی زاده با ابراز آمادگی به منظور تقویت همکاری ها با دانشگاه های جهان اسلام، تاکید نمود: این رویداد دارای دستورات مهمی از جمله انتخاب اعضای کمیته اجرایی تا سال 2024، آنالیز و تصویب بودجه 2022 و نیز اتفاقی مهم یعنی آنالیز و تصویب آیین نامه جامع همکاری بین اعضاست که با توجه به کارشناسی های اجرا شده، با تصویب این آیین نامه که طبق اساس نامه و آیین نامه کمیته اجرایی است، به صورت اجرایی وارد فاز همکاری هوشمند با اعضا خواهیم شد.

وی ادامه داد: دانشگاه پیغام نور ایران از ابتدا با میزبانی و حمایت از شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام، اقدامات مهم و راهبردی خود را انجام داده است و بی شک با تصویب آیین نامه جامع همکاری بین اعضا، گام های اجرایی همکاری با سایر دانشگاه ها را محکم تر بر خواهد داشت و از تمامی اعضا نیز می خواهیم که با تصویب و اجرای کامل این آیین نامه به جذب و تبادل دانشجو، دانش، فناوری، استاد و محصولات دانشگاه و ارتباطات راهبردی بین اعضا یاری نمایند تا الگویی مناسب برای همکاری های دانشگاهی در جهان اسلام باشیم.

رئیس دانشگاه پیغام نور ایران در سرانجام سخنان خود با اعلام حمایت مجدد از اقدامات نجفی برزگر دبیرکل شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام تاکید نمود: شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام دارای هویت مستقل بوده و این رویکرد سبب جهش حرکتی روبه رشد و شکوفایی این سازمان و تقویت همکاری های دانشگاهی جهان اسلام شده است، بنابراین باید این استقلال حفظ شود تا با توجه به شناختی که شبکه از ساختار و ظرفیت ها دارد، توسعه فعالیت علمی و دانشگاهی جهان اسلام را پیگیری نماید.

سومین مجمع عمومی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام با حضور روسا و نمایندگان ارشد دانشگاه های 57 کشور اسلامی به میزبانی دانشگاه علامه اقبال پاکستان در شهر اسلام آباد در حال برگزاری است.

لازم به ذکر است شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام یکی از شبکه های کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری کشور های عضو سازمان همکاری های اسلامی کامستک می باشد که میزبانی از آن با جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه پایگاهی مهم و غنی برای تقویت و توسعه آموزش عالی همگانی در بستر مجازی فناوری اطلاعات محسوب می شود که باهدف تحقق عدالت در عرصه دانش و اندیشه و تعمیق و تثبیت آموخته ها و توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی دانشجویان، اساتید، دانشگاه ها و نخبگان جهان اسلام فعالیت می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جمهوری اسلامی ایران هاب بین المللی و قطب مهم همکاری علمی با جهان به شمار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری اسلامی ایران هاب بین المللی و قطب مهم همکاری علمی با جهان به شمار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید