حقایق جالب درباره استون هنج

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، استون هنج یادمانی پیش تاریخی است که در کشور انگلیس در شهر ویلشتر واقع شده است. استون هنج در واقع یادگاری از عصر برنز و دوران نوسنگی است که قدمت آن چیزی حدود 2000 تا 3000 پیش از میلاد تخمین زده شده است.

حقایق جالب درباره استون هنج

استون هنج نماد سنگی بریتانیا برای همه ما آشنا است، تعدادی سنگ که با نظم و ترتیب خاصی کنار هم چیده شده اند و به عنوان یکی از اسرار زمین شناخته می گردد. در رابطه با ساخت استون هنج افسانه ها و داستان های زیادی وجود دارد و حتی تا به امروز چگونگی ساخت این بنا دقیقا تعیین نیست. نظریه های مختلفی در رابطه با عملکرد سنگ ها و نحوه پیدایش آن ها وجود دارد. در این مطلب به سراغ حقایق جالب در رابطه با بنای تاریخی استون هنج رفته ایم با ما همراه باشید:

1. در رابطه با نحوه پیدایش استون هنج افسانه های زیادی وجود دارد، یکی از این افسانه ها در رابطه با قصه ای دراین باره است: قصه گوها می گفتند که مرلین جادوگر سنگ ها در زمان شاه آرتور افسانه ای از قرن 5 میلادی ایرلند به استون هنج آورده است.

2. بر اساس مطالعات متخصصان قدمت شروع بنای استون هنج حدود 3100 پیش از میلاد تخمین زده شده است، این مسئله ثابت می نماید که استون هنج از اهرام مصر هم قدیمی تر است.

3. بعضی از متخصصان در پی پیدا کردن پاسخی علمی برای چگونگی پیدایش استون هنج به نتایج جالبی رسیده اند، بعضی معتقد هستند این سنگ ها به وسیله یخچال های طبیعی به وجود آمده اند. کشف دو معدن در پرسلی تقریبا این فرضیه را رد کرد.

4. بعضی از متخصصان به راین باور هستند که با توجه به وزن بسیار زیاد سنگ ها، برای ساخت بنا از نیروی انسانی عظیمی در مدت زمان طولانی استفاده شده است.

5. استون هنج و بناهای شبیه به آن می توانند به عنوان اولین سکونتگاه های بشر تلقی شوند. حتی بعضی متخصصان بناهایی شبیه به استون هنج را تقویم هایی در مقیاس بزرگ می دانند. مردم می توانستند با دنبال کردن حرکت اجرام آسمانی درباره فصل ها و سال ها اطلاعات به دست بیاورند. انسان های اولیه برای به دست آوردن زمان مناسب برای درو کردن محصولات، از این بناها یاری می گرفتند.

6. دو نوع سنگ در استون هنج پیدا می گردد، سنگ هایی در ابعاد بزرگ و سنگ هایی در ابعاد کوچک تر، در کل میانگین وزن این سنگ ها حدود 83 تن است.

7. زمانی که به محوطه بنا وارد می شوید، تنها از دو راه می توانید به داخل بنا وارد شوید، یکی از ورودی ها در بخش شمال شرقی بنا وجود دارد که ورودی اصلی است و ورودی کوچک تری در سمت جنوب واقع شده است.

8. در مسیرهای داخلی بنا گودالی عمیق وجود دارد که به نام گودال آبری شناخته می گردد. این گودال در سال 1666 به وسیله باستان شناسی به همین نام کشف شد. هنوز تعیین نشده علت وجود چنین گودالی در بنا چیست.

9. استون هنج زمانی بخشی از یک شبکه ساختمانی پیچیده به مساحت 12 کیلومتر مربع شامل گورتپه های پیش از تاریخ، سکونتگاه های ناشناخته، مسیرهای برگزاری مراسم آیینی و حتی گورهای مزین طلا بوده است.

10. در باور بسیاری از محققان این حوزه این موضوع نقش بسته است که حلقه سنگی استون هنج برای نظارت و بعلاوه به عنوان معبدی برای ستایش به کار می رفته است.

11. در حفاری های صورت گرفته در استون هنج، اقلام فلزی، سنگ های قیمتی و سکه یافت شده است. بر اساس آنالیز های سازمان میراث تاریخی انگلیس در سال 2010 مقادیر زیادی از سکه های متعلق به قرون وسطی در این منطقه یافت شده است.

12. استون هنج با ستاره شناسی رابطه محکمی دارد، دکتر هالی، در سال 1720 برای به دست آوردن اندازه انحراف میدان مغناطیسی خورشید از سن تاریخی استون هنج یاری گرفت.

13. در سال 1877 چارلز داروین به استون هنج سفری تحقیقانی کرد. داروین که به موضوع عملکرد کرم ها و تأثیر آن ها روی آثار تاریخی علاقه مند بود، به این منطقه سفر کرد و رفتار کرم ها در خاک منطقه را آنالیز کرد. داروین نتایج جستجوهای خود در این منطقه را در سال 1881 در کتابی منتشر کرد.

14. در سال 1960 ستاره شناسی آمریکایی جرالد هاوکینگ چنین نظر داد که استون هنج، یک رصدخانه و تقویم پیچیده ای بوده است. تفسیرهای ستاره شناسی استون هنج باوجود بی دقتی هایی که دارد، هنوز هم محبوب مانده اند. بسیاری از محققان حدس می زنند افرادی که استون هنج و جاهای دیگر را ساخته اند دانسته های ریاضی را که برای پیش گویی بسیاری از وقایعی که در نظریه جرالد هاوکینگ موجود است، به دست آورده بودند.

منبع: کجارو / english-heritage.org.uk / history.com / fa.wikipedia.org / کجارو

به "حقایق جالب درباره استون هنج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق جالب درباره استون هنج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید