حمله شغال به 9 شهروند آران و بیدگلی ، یکی از شغال ها احتمالا مبتلا به بیماری هاری است

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل در خصوص ماجرای حمله شغال به 9 نفر از شهروندان آران و بیدگلی توضیحاتی را ارائه داد.

حمله شغال به 9 شهروند آران و بیدگلی ، یکی از شغال ها احتمالا مبتلا به بیماری هاری است

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، بر اساس مطالب منتشر شده در فضای مجازی یک شغال در شهرستان آران و بیدگل به تعدادی از شهروندان آران و بیدگلی حمله ور شده بود و این موضوع نگرانی را برای شهروندان ایجاد نموده بود.

این موضوع را از سیدعباس نگهبان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل پیگیری کردیم.

سیدعباس نگهبان با بیان اینکه شغال ماهیتا حیوانی ترسو است، گفت: وقتی این حیوان به انسان حمله ور می گردد، احتمال ابتلا بیمار به بیماری خطرناک هاری تقویت می گردد.

وی با بیان اینکه در موضوع شغال همچون جمع آوری سگ ها نمی توان اقدام کرد، اضافه کرد: با توجه به اینکه در موضوع شغال ها موضوع محیط زیست مطرح است، ما نمی توانیم هیچ معدوم سازی داشته باشیم اما ابتلای یک حیوان به هاری موضوع را متفاوت می نماید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه یک تعداد شغال در منطقه بیدگل وجود دارد، ابراز داشت: این شغال ها به علت پسماندها و تعداد بالای خانه های مخروبه در منطقه بیدگل است و باعث شده شغال در این نقاط لانه کند.

وی با بیان اینکه با آنالیز انجام شده احتمال ابتلا یکی از شغال ها به بیماری هاری تقویت شد، گفت: این شغال به 9 نفر طی حدود 2 روز حمله نموده بود و با هماهنگی با اداره کل اعلام شده بود که اگر این شغال در منطقه مسکونی بوده و بیماری هاری حیوان تا مقدار بالایی قطعی بود با یاری میرشکار نسبت به معدوم سازی اقدام گردد.

نگهبان با بیان اینکه سازمان محیط زیست به ما اجازه نمی دهد در خصوص شغال همچون سگ های ولگرد اقدام کنیم، توضیح داد: با همکاری شبکه بهداشت و شهرداری آران و بیدگل اقدامات لازم در زمینه برطرف خطر این حیوان انجام شده است.

وی تاکید نمود: بر اساس اعلام مسئولان شبکه بهداشت شهرستان آران و بیدگل مرکز واکسیناسیون هاری از اورژانس مرکزی به بیمارستان سیدالشهداء انتقال داده شده است و به صورت 24 ساعته فعال است و در صورت احتیاج می توانند مراجعه نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "حمله شغال به 9 شهروند آران و بیدگلی ، یکی از شغال ها احتمالا مبتلا به بیماری هاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله شغال به 9 شهروند آران و بیدگلی ، یکی از شغال ها احتمالا مبتلا به بیماری هاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید