خبرنگاران آمریکا دبیرکل کتائب حزب الله را تحریم کرد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، نیویورک- خبرنگاران- دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور به اصطلاح ضد تروریسم گفت احمد الحمیداوی دبیرکل کتائب حزب الله عراق را تحت تحریم قرار داده اند.

خبرنگاران آمریکا دبیرکل کتائب حزب الله را تحریم کرد

ناتان سیلز عصر چهارشنبه در یک نشست خبری از تصمیم دولت آمریکا در تحریم این گروه ضد تروریسم که در عراق با داعش و دیگر تروریست های مورد حمایت متحدان آمریکایی مبارزه نموده اند، اطلاع داد.

وی اضافه کرد وزیر خارجه آمریکا الحمیداوی را بر اساس قانون خود ساخته سازمان تروریستی خارجی شناسایی کرد و کتائب حزب الله را یک گروه نیابتی ایران می داند.

وی کتائب حزب الله را به انجام حملات علیه پایگاه نظامی ائتلاف به اصطلاح ضد داعش در عراق متهم کرد و ادامه داد: این حملات شامل حمله به پایگاه نظامی آمریکا در کرکوک که منجر به کشته شدن یک آمریکایی به نام نوروز حمید شده است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد کتائب حزب الله پیش از این به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شد و تصمیم امروز ما برای افزایش فشار بر این گروه است.

سیلز مدعی شد کتائب حزب الله همچنان به اقدامات ضد نیروهای آمریکایی، متحدان آن و مردم بی گناه عراق ادامه می دهد و اضافه کرد این گروه با حمایت تهران، حاکمیت و استقلال عراق را تضعیف می نماید.

وی همچنین ادعا کرد پس از ملاقات برهم صالح رئیس جمهوری عراق با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در داووس، کتائب حزب الله، رئیس جمهوری عراق را به خاطر این ملاقات تهدید نموده است.

دستیار پمپئو تحریم الحمیداوی را راهی برای جوابگو کردن آنچه که جرایم این گروه نامید، توصیف کرد و گفت تحریم امروز راه تامین بودجه این گروه برای تدارک حملات دیگر علیه نیروهای آمریکایی را مسدود می سازد.

سیلز تحریم امروز الحمیداوی را منطبق بر قانون مبارزه با تروریسم سال 2001 و پس از حملات 11 سپتامبر دانست که بر اساس آن دولت آمریکا مجاز است هرگونه اقدامی را علیه این گروه انجام دهد.

وی اضافه کرد آمریکا کوشش می نماید دسترسی این گروه به آمریکا و منابع اقتصادی بین المللی را متوقف کند و هرکاری را برای حفظ امنیت آمریکا انجام دهد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آمریکا دبیرکل کتائب حزب الله را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا دبیرکل کتائب حزب الله را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید