خبرنگاران پلیس از استارتاپ ها حمایت می کند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، تهران - خبرنگاران - رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: پلیس حامی استارتاپ ها است و ادامه حیات استارتاپ ها به تامین امنیت آنها بستگی دارد.

خبرنگاران پلیس از استارتاپ ها حمایت می کند

به گزارش روز دوشنبه وبلاگ ساعت زنانه از پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی در نهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس 2020 که به صورت مجازی در محل پارک فناوری پردیس برگزار گشت، اضافه نمود: امنیت از مولفه های مهم در فعالیت های استارت آپی به شمار می رود و اگر این مولفه نباشد استارت آپ ها قادر به ادامه حیات نیستند.

وی با بیان اینکه ایران از لحاظ زیر ساخت های امنیتی استارت اپ ها در کشور شرایط خوبی ندارد، بیان داشت : چالش های زیر ساختی استارت آپ ها شامل پهنای باند، سرعت اینترنت دیتا سنتر و تجهیزات امنیتی می شود.

گودرزی با بیان اینکه تامین امنیت هزینه های زیادی را می طلبد که کشورهای مختلف این هزینه ها را سالانه پرداخت می کنند، اضافه نمود: در تحقیقاتی که انجام دادیم مشاهده کردیم که متاسفانه اولویت امنیت برای حیات استارت آپ ها در رده آخر واقع شده است؛ اکنون اولویت اول استارت آپها مسائل مالی، فرهنگی و در آخر امنیت است.

وی در خصوص 10 حمله برتر علیه استارت آپ ها گفت: بیشترین حملات در دنیا از نوع حملات بات نت (botnet) است که ایران از نظر تعداد این حملات در رتبه سوم واقع شده است؛ این موضوع نگران کننده ای به شمار می رود. بیشترین حملات بات نت، شامل مراکز ارائه دهنده خدمات رفاهی، علمی و دانشگاهی و سرمایه گذاری می شود که غالبا فعالیت استارت آپها زیر مجموعه ایت خدمات قرار می گیرد.

رئیس پلیس فتا تهران اضافه نمود: نقاط آسیب پذیر استارت آپ ها در ایده های تجاری، طرح های تحقیقاتی، صورتحساب های مالی، اطلاعات کارمندان واطلاعات مشتریان هستند و از آنجایی که بسیاری از استارت آپ ها از ایده ها یا طرح های تحقیقاتی خود به خوبی مراقبت نمی کنند، رقبا به این ایده ها دسترسی پیدا می کنند.

وی با بیان اینکه وقتی رقبا به ایده دسترسی پیدا کند ایده را به نام خود ثبت می کنند، ادامه داد: هک اطلاعات مربوط به مشتریان در استارت آپ ها از دیگر مشکلاتی است که استارت آپها با آن روبرو هستند. در واقع اطلاعات استارت آپها زمانیکه به بیگ دیتا تبدیل می شود ممکن است با هک روبرو شوند.

معظمی گودرزی متداولترین حملات علیه استارت آپ ها را شامل فیشینگ، حملات DoS یا محروم ساز از سرویس و حملات Ransom Ware یا باج افزار مطرح نمود. در واقع فیشینگ کم هزینه ترین نوع حملات سایبری به شمار می رود که استارت اپها می توانند مورد این حمله سایبری قرار بگیرند. عدم احراز هویت از جرایم استارت آپ هابه شمار می رود و ممکن است یک نفر در دو استارت آپ مشغول فعالیت باشد.

وی با تاکید براینکه پلیس حامی استارت آپهاست، گفت: این تیم ها، موتور پیشرفت و توسعه کشور هستند و ما وظیفه خود میدانیم که در کنار استارت آپ ها باشیم و از انها حمایت کنیم.

رئیس پلیس فتا تهران با بیان اینکه جرایم استارت آپ ها شامل دو بخش جرایم در بستر استارت آپ ها و جرایمی که استارت آپ ها خود عامل آن هستند تقسیم بندی می شوند، گفت: عدم ملاحظات امنیتی در نگهداری اطلاعات کاربران یکی از جرایم مهم استارت آپ ها است. ؛ متاسفانه استارت آپ ها اطلاعات کارمندان و مشتریان خود را بدون رمز نگاری و ایجاد سرورهای مجزا نگهداری می کنند که این امر دسترسی هکرها به اطلاعات آنها را فراهم خواهد کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پلیس از استارتاپ ها حمایت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پلیس از استارتاپ ها حمایت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید