خبرنگاران 70درصد بوشهری ها در فضای عمومی از ماسک استفاده می نمایند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، بوشهر-خبرنگاران- مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر گفت: استفاده شهروندان از ماسک در خیابان ها و بازارهای این استان 60 درصد و در تفرجگاه ها، ساحل و شناگاه ها 70 درصد است.

خبرنگاران 70درصد بوشهری ها در فضای عمومی از ماسک استفاده می نمایند

عباس قلی پور شنبه شب در نشست با مدیران بانک های استان بوشهر اضافه نمود: میزان استفاده کارکنان ادارات و بازاریان و اصناف از ماسک نیز به ترتیب97 درصد و 81 درصد گزارش شده است.

وی اعلام کرد: در کارگاه های تولیدی و ادارات استان نیز میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به ترتیب 78 و 90 درصد برآورد شده است.

قلی پور ادامه داد: درصد رعایت کل پروتکل های بهداشتی در بانک ها، استادیوم ها، بیمارستان ها، مراکز بهداشتی استان بوشهر نیز به ترتیب 72، 85، 94 و 98 درصد گزارش شده است.

وی اضافه نمود: این آمار نشان می دهد بانک ها در موضوع رعایت پروتکل ها جا برای کار بیشتری دارند و باید این موضوع را نسبت به مدیریت منابع و مصارف در اولویت قرار دهند.

قلی پور ادامه داد: در استان بوشهر سرجمع 362 بانک مورد بازدید قرار گرفته است که از این شمار بانک استفاده از ماسک و دستکش برای شاغلان 93درصد و برای ارباب رجوع 81 درصد است.

وی گفت: وجود مواد ضدعفونی نماینده جهت شاغلان بانک ها نیز 95 درصد گزارش شده که این آمار قابل تقدیر است.

وی گفت: 60 درصد از افرادی که وارد بانک ها می شوند نیز از وسایل مشترک استفاده می نمایند که این خود سم است و هشداری برای افزایش شمار مبتلایان کرونا است.

قلی پور اضافه نمود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای شاغلان بانک های استان بوشهر 95 درصد و برای مراجعان 71 درصد است که این موضوع در بعضی از بانک ها به دلیل کوچک بودن محیط است که باید تدابیر لازم برای آنها پیش بینی گردد.

وی اضافه نمود: درصد تهویه هوا در بانک ها نیز 60 درصد و 25 درصد پایین تر از شاخص تهویه هوا در محیط دستگاه های اجرایی است .

قلی پور اظهار کرد: بانک ها باید موضوع تهویه را به طور جدی دنبال نمایند چراکه در بحث پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار یاری نماینده است.

وی یادآور شد: در شاخص گندزدایی محیط در بانک ها نیز 88 درصد است که انتظار می رود هر روز بعد از ساعت اداری گندزدایی بانک ها به طور کامل انجام گردد.

قلی پور اظهارداشت: در مجموع سه بانک پست بانک، کشاورزی و سپه بیشترین درصد رعایت پروتکل های بهداشتی داشتند که از اهتمام ویژه آنها در موضوع رعایت پروتکل ها بهداشتی قدردانی می گردد.

دبیر شورای هماهنگی بانک های استان بوشهر گفت: هدف بانک مرکزی این است که صندلی خبرگان بانکی در استان ها مورد توجه بیشتری قرار گیرد و صندلی قانونی تری به آن دهد تا از این طریق بتواند در بحث پرداخت تسهیلات تسهیل گری داشته باشد.

داریوش زراعت گر اظهارداشت: همه بانک ها و موسسه های اعتباری که از بانک مرکزی مجوز گرفتند موظف به همکاری با هیات خبرگان بانکی و مالی استان هستند.

وی ادامه داد: : مسئله ای در بحث مدیریتی در بحث بانک ها نداریم مشکل تنها به داخل شعب و کارشناسان است تا جایی که امکان پذیر است پفراینده های تسهیلات در بانک مبدا حل و از ارسال آن به هیات خبرگان بانکی اجتناب گردد چرا که در صورت ارسال پفراینده به هیات بانک باید به ازا هر جلسه برای هر نفر پنج میلیون ریال واریز کند.

وی ادامه داد: این هزینه جدا از وقت و انرژی تلف شده برای حل پفراینده های تسهیلاتی ارجاع شده به هیات خبرنگان بانکی است از این رو باید مدیریت بانک های استان تمام کوشش خود را حل مشکل پفراینده ها پیش از ارجاع به هیات خبرگان بکار گیرند .

زراعت گر تاکید نمود: در صورتی که بانکی نیز از رای هیات خبرگان بانکی تبعیت نکند و نسبت به اجرا مصوبه هیات اقدام نکند دبیرخانه هیات موظف است که مراتب را به بانک مرکزی اعلام و سپس به وسیله هیات انتظامی بانک ها با بانک متخلف برخورد گردد.

وی گفت: براساس دستورالعمل باید خود مدیران بانک در جلسه حضور داشته باشند و یا در صورتی که خود مدیر نیز امکان حضور در نشست هیات را ندارد این موضوع را به هیات خبرگان بانکی اطلاع رسانی کند.

زراعت گر ادامه داد: چون هیات خبرگان بانکی استان بوشهر بتازگی تشکیل شده پفراینده های زیادی به هیات ارجاع شده که امید است با تعاملی که در پیش گرفته شده فرایند ارجاع پفراینده ها به هیات خبرگان بانکی استان کاهش یابد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 70درصد بوشهری ها در فضای عمومی از ماسک استفاده می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 70درصد بوشهری ها در فضای عمومی از ماسک استفاده می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید