رأی کمیسیون تلفیق به افزایش 3 برابری اعتبارات رتبه بندی فرهنگیان در بودجه 1400

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، تهران (پانا) - عضو کمیسیون تلفیق بودجه از افزایش 3 برابری اعتبارات برای اجرای رتبه بندی فرهنگیان از مبلغ 5 هزار به حداقل 15 هزار میلیارد تومان بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق اطلاع داد.

رأی کمیسیون تلفیق به افزایش 3 برابری اعتبارات رتبه بندی فرهنگیان در بودجه 1400

به گزارش خانه ملت، مهدی اسماعیلی با اشاره به تغییرات لایحه بودجه 1400 در کمیسیون تلفیق بودجه پس از بازگشت مجدد لایحه به مجلس، بیان کرد: کمیسیون تلفیق بودجه با توجه اهمیت آموزش و پرورش اقدامات مهمی را در این حوزه صورت داد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، یکی از محورهای مهم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را توجه به شرایط معیشتی معلمان برشمرد و گفت: سال های سال است که معلمان درخواست اجرای کامل نظام رتبه بندی معلمان را دارند تا با اعمال مدارک خود در بتوانند از حق و حقوق کافی برخوردار شوند.

وی با یادآوری اینکه در لایحه اولیه ای که دولت به مجلس ارائه کرد، مبلغ قید شده در بودجه فقط یک سوم احتیاج معلمان در زمینه رتبه بندی فرهنگیان را پوشش می داد، اضافه نمود: بر همین اساس پس از اصلاحیه بودجه در تلفیق رقم 5 هزار به 15 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

اسماعیلی اضافه نمود: بر این اساس، رتبه بندی معلمان در فهرستی که در بند و تبصره 2 لایحه بودجه 1400 آمده است، گنجانده شد و این پیشنهاد پس از تصویب در کمیسیون تلفیق راهی صحن علنی مجلس برای تصویب نهایی خواهد شد.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی توضیح داد: همچنین مقرر شد اعتبارات مد نظر رتبه بندی فرهنگیان تخصیص 100 درصدی داشته باشد تا رتبه بندی فرهنگیان در سال 1400 به صورت کامل اجرایی گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "رأی کمیسیون تلفیق به افزایش 3 برابری اعتبارات رتبه بندی فرهنگیان در بودجه 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رأی کمیسیون تلفیق به افزایش 3 برابری اعتبارات رتبه بندی فرهنگیان در بودجه 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید