معلمان هر 5 سال رتبه بندی می شوند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، تهران (پانا) - رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معلمان هر پنج سال رتبه بندی می شوند، گفت هر کسی که در حکم او عنوان معلم آمده و به او گفته شده در بخش دیگری مشغول به فعالیت باشد شامل رتبه بندی معلمان می گردد.

معلمان هر 5 سال رتبه بندی می شوند

به گزارش ایرنا، علیرضا منادی سپیدان اعلام کرد: با تصویب لایحه رتبه بندی معلمان، نه تنها از کسی حقوق کسر نمی گردد بلکه حداقل 700 تا 800 هزار تومان به حقوق هر معلم اضافه می گردد.

رییس کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: اگر حقوق همه یکسان باشددر صورت مشخص شدن رتبه، به ازای هر رتبه افزایش حقوق خواهیم داشت. رتبه اول 10 درصد، رتبه دوم 15 درصد؛ اگر معلمی رتبه دوم باشد هم 15 درصد افزایش رتبه بندی را دریافت می نماید و هم 10 درصد افزایش حقوق را. طبق قانون برای حقوق سقف مشخص شده و هیچ معلمی کمتر از هشت میلیون تومان حقوق نخواهد گرفت.

وی در پاسخ به اینکه آیا این امر شامل همه قراردادها می گردد یا نه، گفت: هر کسی که در حکم او معلمی آمده است و معلم باشد و به او گفته شده باشد که کار دیگری هم انجام دهد مثلاً کانون را بچرخاند هم در لایحه رتبه بندی قرار می گیرد.

معلمان هر پنج سال رتبه بندی می شوند

منادی ادامه داد: رتبه آخر استاد معلم است و 52 درصد افزایش حقوق دارد. دولت گفته بود هر 6 سال رتبه بندی انجام گردد اما طبق مصوبه مجلس معلمان هر پنج سال رتبه بندی می شوند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با ارائه توضیحات درباره چگونگی پرداخت حقوق براساس حکم، گفت: حقوق سر جای خود محفوظ است. در حکم، فوق العاده ویژه رتبه بندی اضافه می گردد و بعلاوه یک تفاوت تطبیق هم می آید که اگر معلمی پایین ترین حکم یعنی آموزشیاری داشته باشد که چهار میلیون و 400 هزار تومان می گیرد با توجه به اینکه گفته بودیم سقف حقوق نباید کمتر از هشت میلیون باشد، در اینجا تفاوت تطبیق مطرح و 3 میلیون و 600 هزار تومان تفاوت تطبیق در آن لحاظ می گردد که این امر بازنشستگی را هم در بر می گیرد.

وی درباره واکنش سازمان برنامه و بودجه، گفت:رییس سازمان برنامه و بودجه در مجلس موضوع تفاوت تطبیق را پذیرفت. نماینده دولت در مجلس گفته بود که ما قول برای 1400 نداده ایم که من اعتراض کردم و گفتم رییس سازمان برنامه و بودجه با این امر موافقت کرد و رییس مجلس خطاب به نماینده دولت گفت با روسای قوا به نتیجه رسیدیم که این موضوع از شهریور سال جاری اجرایی گردد و 25 هزار میلیارد تومان دیگر نیز سال آینده در بودجه قرار بگیرد.

بودجه آموزش و پرورش 13 درصد کل بودجه کل کشور است

منادی، بودجه آموزش و پرورش از 8 درصد بودجه عمومی کشور ارزیابی کرد و گفت: گفته بودند 13 تا 14 درصد و حتی بعضی اعلام کردند 20 درصد بودجه آموزش و پرورش از محل بودجه عمومی تامین گردد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم ادامه داد: 25 هزار میلیارد تومان هم برای بودجه 1401 پیش بینی شده است و دولت در این لایحه بودجه آن را گنجانده است. بودجه آموزش و پرورش 13 درصد کل بودجه کل کشور است و رشد و ارتقای خوبی پیدا کرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "معلمان هر 5 سال رتبه بندی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معلمان هر 5 سال رتبه بندی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید