رکورد جهانی دوی 100 متر به وسیله ربات دو پا در گینس ثبت شد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، یک ربات دو پا به نام کیسی رکورد جهانی گینس در دوی 100 متر را به نام خود ثبت کرد.

رکورد جهانی دوی 100 متر به وسیله ربات دو پا در گینس ثبت شد

یک شرکت نوپای زیرنظر دانشگاه ایالتی اورگان است و نمونه اولیه آن در سال 2017 برای تحقیقات رباتیک معرفی گردید. توانمندی های کیسی از آن موقع به بعد ارتقا یافته و این ربات در سال 2021 توانست با دویدن در جهتی 5 کیلومتری در کمتر از 53 دقیقه موفقیت زیادی کسب کند.

این ربات از الگوریتم های یادگیری ماشینی برای ارتقای توانایی دویدن استفاده نموده و مجهز به زانو هایی است که مانند شترمرغ خم می شوند تا منعطف باقی بمانند. با این قابلیت، کیسی به گروهی از ربات های دوپا پیوست که شامل ربات انسان نمای اطلس ساخت بوستون دینامیکس و میبل است.

برای افزایش سرعت دویدن کیسی یک سال تمرین شبیه سازی شده برای مشخص موثرترین شیوه راه رفتن آن انجام شد. بدین منظور کیسی باید از دو شبکه عصبی استفاده می کرد، یکی برای دویدن سریع و دیگری برای ثابت ماندن و زمین نخوردن و باید به خوبی بین این دو حالت انتقال داده می شد.

پروفسور آلن فرن، استاد هوش مصنوعی می گوید: آغاز دویدن و توقف در حالت ایستاده سخت تر از قسمت دویدن است، همان طور که بلند کردن و فرود آمدن سخت تر از پرواز با هواپیما است. این موفقیت با همکاری عمیق بین دو بخش طراحی سخت افزار مکانیکی و هوش مصنوعی پیشرفته برای کنترل آن سخت افزار به دست آمد.

در نهایت، کیسی جهت دوی 100 متر را در 24.73 ثانیه به انتها رساند و رکورد دنیای گینس را برای یک ربات دوپا ارتقا داد. این سرعت بسیار کندتر از زمان های ثبت شده زیر 10 ثانیه است که به وسیله برترین دوندگان سرعت دنیا به دست می آید، اما محققان معتقدند پیشرفت کیسی سریع تر خواهد شد.

وبلاگ ساعت زنانه فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رکورد جهانی دوی 100 متر به وسیله ربات دو پا در گینس ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد جهانی دوی 100 متر به وسیله ربات دو پا در گینس ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید