سامسونگ تراشه های اختصاصی برای گجت های جدید گوگل می سازد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، طبق گزارش ETNews، سامسونگ سفارش ساخت چند تراشه اختصاصی را از طرف گوگل دریافت کرده است. گفته می شود یکی از آن ها تراشه ای برای تشخیص حرکت بدن است و در این میان باید به یک تراشه اصلی برای گوشی هوشمند هم اشاره کنیم.

سامسونگ تراشه های اختصاصی برای گجت های جدید گوگل می سازد

در رابطه با این تراشه های اختصاصی جزئیات زیادی مطرح نشده ولی ظاهرا سامسونگ به غیر از ساخت آن ها، وظیفه طراحی این موارد را هم بر عهده گرفته است. در این گزارش به تاریخ ارائه این تراشه ها اشاره ای نشده است.

در این زمینه می توان حدس و گمان های مختلفی را عنوان کرد. اگرچه گوگل توسعه ساعت های هوشمند را کنار گذاشته، ولی اگر معامله مربوط به خرید شرکت فیت بیت توسط نهادهای نظارتی تأیید شود، به احتمال زیاد وارد این حوزه می شود و شانس خود را امتحان خواهد کرد. رییس بخش سخت افزاری گوگل مدت ها قبل گفت که هدف اصلی این معامله مربوط به گجت ها است و سنسورهای تشخیص حرکت بخش اساسی گجت های پوشیدنی هستند.

از طرفی دیگر، مدتی قبل گزارش شد که سامسونگ در حال ساخت تراشه های مختص مدل 2021 گوشی های پیکسل است. گوگل برای نسل های قبلی این گوشی ها از تراشه های اختصاصی Pixel Visual Core و Titan M استفاده کرده که هرکدام وظایف مشخصی را بر عهده دارند. به همین خاطر سامسونگ می تواند تمام این چیپ های موردنظر گوگل را در یک تراشه مشخص تعبیه کند و با این کار بهره وری آن ها هم بهبود پیدا می کند.

گوگل در حال حاضر باید با شرکت هایی مانند اپل، سامسونگ و هواوی رقابت کند که تمام آن ها از تراشه های اختصاصی بهره می برند. اگرچه عملکرد بین تراشه های ساخت این تراشه ها تفاوت هایی با یکدیگر دارند، ولی در کل همین موضوع یک نوع مزیت رقابتی برای آن ها محسوب می شود. گوگل با بهره گیری از سخت افزار سفارشی می تواند تجربه کاربری منحصر به فردی را برای مشتریان خود ارائه دهد تا محصولات این شرکت در این بازار بیش از پیش توجهات را جلب کنند.

  • چرا گوگل می خواهد برای پیکسل 6 از تراشه اختصاصی استفاده کند؟

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "سامسونگ تراشه های اختصاصی برای گجت های جدید گوگل می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ تراشه های اختصاصی برای گجت های جدید گوگل می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید