سیارکی به مقدار مجسمه آزادی از کنار زمین عبور کرد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین ناسا محاسبه نموده بود که این صخره پرنده که ردیابی آن 10 سال پیش شروع شده است، در ساعت چهار بامداد امروز چهارشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی (11:30 به وقت ایران) از فاصله ای ایمن یعنی در حدود دو میلیون مایل (3.3 میلیون کیلومتر) از کنار زمین عبور می نماید. شاید این فاصله بسیار زیاد به نظر برسد، اما وقتی آن را با در نظر گرفتن ابعاد منظومه شمسی در نظر بگیرید، یک گذر بسیار نزدیک خواهد بود.

سیارکی به مقدار مجسمه آزادی از کنار زمین عبور کرد

به گزارش ایسنا، سیارک ها همواره در اطراف زمین در حال حرکت هستند و خوشبختانه تعداد کمی از آن ها یک تهدید جدی برای ما به شمار میرود. اما این بدان معنا نیست که زمین هرگز در آینده با شرایط خطرناکی روبرو نخواهد شد، به خصوص که می دانیم سیاره ما پیش از این حملات سیارکی فاجعه آمیزی را تجربه نموده است. به همین علت است که سازمان هایی مانند ناسا و همتای اروپایی آن آژانس فضایی اروپا زمان و هزینه زیادی را صرف نظارت بر فضای عمیق برای آنالیز چنین تهدیداتی می نمایند.

ناسا که مشتاق کشف راه های مقابله با یک سیارک بزرگ است، سال گذشته سیستمی را آزمایش کرد که برای تغییر مسیر چنین جرمی طراحی شده بود. ماموریت دارت (DART) یک فضاپیما را به یک سیارک غیرخطرناک دور از زمین کوبید و داده ها نشان داد که پیروز شده مسیر سیارک را تغییر دهد و راه را برای مهندسان هموار کند تا بر روی پالایش سیستم کار نمایند تا آن را تا حد امکان بهینه نمایند.

منبع: فرارو

به "سیارکی به مقدار مجسمه آزادی از کنار زمین عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیارکی به مقدار مجسمه آزادی از کنار زمین عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید