شورای گفت وگو به صندلی قابل قبولی در میان تصمیم سازان رسیده است

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، عضو شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با تاکید بر اینکه تشکیل این شورا با مصوبه مجلس بوده و بر همین اساس این شورا از پایگاه قانونی حائز اهمیتی برخوردار است، می گوید: به لحاظ ماهیت قرار بود تا گفتمانی بین بخش خصوصی و دولت و حتی فراتر از دولت در سطج نمایندگان مجلس و قوه قضاییه شکل گیرد که خوشبختانه به ریاست وزیر اقتصاد، این شورا صندلی قابل قبول خود را در بین تصمیم گیران و تصمیم سازان ایفا نماید.

شورای گفت وگو به صندلی قابل قبولی در میان تصمیم سازان رسیده است

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

مرتضی سلطانی در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران، برنامه ریزی برای توسعه فراوری را یکی از مهم ترین اولویت های تشکیل شورای گفت وگو عنوان می نماید و می افزاید: سال هاست که شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در مجلس بخش خصوصی تشکیل و خوشبختانه روز به روز هم بر جدیت این شورا افزوده می گردد. تا جاییکه آقای دژپسند وزیر اقتصاد همواره در این جلسات حضور دارند و پیگیر مصوبات شورا هم هستند. اما اینکه پرسیده گردد که ایا این شورا توانسته مسائل بخش خصوصی را به طور کامل حل نماید؟ باید گفت که متاسفانه به رغم پیگیری های موجود اما این هدف هنوز به طور کامل تحقق نیافته است.

او در پاسخ به این سوال که موانع رسیدن به اهداف واقعی شورای گفت وگو چیست؟ خاطرنشان می نماید: اگرچه وزیر اقتصاد شخصا پیگیر مصوبات شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی هستند، اما ضروری است همانطور هم که قانون تعیین نموده، حداقل 5 وزیر در جلسات شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی مشارکت داشته باشند. اما گاها شاهدیم که سایر وزرا شرکت نمی نمایند یا صرفا به حضور معاونان خود بسنده می نمایند. به همین دلیل خروجی بخش خصوصی به نفع اقتصاد و بخش خصوصی به طور چشمگیر نبوده است.

عضو شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی تصریح می نماید: از طرفی متاسفانه بعضا شاهدیم که در نشست این شورا صحبت های بخش خصوصی تصدیق و مصوبه می گردد اما در عمل بر خلاف آن به اجرا در می آید. به عنوان نمونه برای سال ها بخش خصوصی ایرادات و نکته های خود را درباره شرایط صندوق ذخیره ارزی با تاکید بر نگاه بلند مدت به این صندوق گفته شد اما متاسفانه جز اینکه در طول بیست سال گذشته به حرف های بخش خصوصی توجه نشد و فرصت ها از دست رفت، نتیجه ای حاصل نشد. حالا متاسفانه مشابه همین اتفاق برای صندوق توسعه ملی تکرار می گردد.

سلطانی بر این باور است که با حضور جدی مسئولینی که وظایف آنها در چارچوب شورای گفت وگوی تعریف شده در جلسات این شورا و تعامل با بخش خصوصی، بر کارآمدی این شورا که توسعه مالی کشور را هم در پی دارد، افزوده می گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "شورای گفت وگو به صندلی قابل قبولی در میان تصمیم سازان رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای گفت وگو به صندلی قابل قبولی در میان تصمیم سازان رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید