طرح تشدید مقابله با جرایم دریایی در مرز ها

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به کشف بیش از 14 میلیون لیتر سوخت قاچاق در آب های خلیج فارس، از طرح تشدید مقابله با جرایم دریایی از جمله قاچاق کالا و مواد مخدر در آب های داخلی کشور اطلاع داد.

طرح تشدید مقابله با جرایم دریایی در مرز ها

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ساعت زنانه، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی با اشاره به گستردگی مرز های دریایی و ساحلی کشور و ضرورت مقابله با پدیده قاچاق، ناامنی و تردد غیرمجاز، اظهار کرد: در گذشته اقدام های مقابله با جرایم دریایی و مدیریت در دریا اجرا شده است که با به کارگیری امکانات و تجهیزات به روز و پیشرفته، مقابله با جرایم دریایی تشدید خواهد شد.

وی اضافه نمود: در این راستا شناور هایی تدارک دیده شده که برای مقابله هدفمند با اقدامات غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر به کار گرفته خواهد شد.

فرمانده مرزبانی ناجا از تقویت زیرساخت ها در مناطق ساحلی و دریایی کشور به خصوص در دریای عمان و خلیج فارس برای صیانت از مرز ها و ایمن سازی بهتر اطلاع داد و اعلام کرد: طرح تقویت مرز های زمینی و دریایی در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده که انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه کشور اعتبار مورد احتیاج این طرح را تأمین کند.

سردار رضایی ادامه داد: در صورت تخصیص اعتبار مورد احتیاج از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، امکانات و تجهیزات پیشرفته بومی برای صیانت از مرز های زمینی و دریایی به کار گرفته می گردد و این مسئله در کنار آموزش نیرو های انسانی مرزبانی، ضریب امنیت مرز های دریایی را افزایش می دهد و ضریب جرایم دریایی کاهش خواهد یافت.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به افزایش قاچاق مواد مخدر در آب های جنوبی و ترانزیت آن به کشور های اروپایی و آمریکا، گفت: اقدامات خوبی برای شناسایی و رصد راستا ترانزیت مواد مخدر در آب های دریایی کشور صورت گرفته که با این اقدامات، ناامنی در راستا تردد کاروان های مواد مخدر در آب های جنوبی افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: در یک سال اخیر مقادیر قابل توجهی مواد مخدر در آب های جنوبی کشور کشف شده که موفقیت های خوبی در این راه برای نیروی انتظامی به دست آمده است.

کشف بیش از 14 میلیون لیتر سوخت در آب های ساحلی و دریایی

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه از کشف بیش از 14 میلیون لیتر سوخت در امسال در آب های ساحلی و دریایی اطلاع داد و اضافه نمود: این میزان کشفیات سوخت قاچاق در مقایسه با مدت مشابه پارسال 2/5 برابر افزایش داشته است.

سردار رضایی اضافه نمود: متأسفانه اختلاف قیمت داخلی سوخت با بهای بین المللی آن سبب شده که عده ای به سمت قاچاق سوخت و تاراج این سرمایه ملی کشیده شوند.

وی اظهار داشت: مرزبانان دریایی با عزمی جدی، همه توان خود را برای مقابله با قاچاق سوخت در سواحل و آب های سرزمینی کشور به کار خواهند گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "طرح تشدید مقابله با جرایم دریایی در مرز ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح تشدید مقابله با جرایم دریایی در مرز ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید