ظریف: خط خوردنم از تیم ملی نه به دلیل اخلاقی بود نه فنی، برای تیم ملی از همه چیزم گذشتم

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، فرهاد ظریف، بازیکن سابق تیم ملی والیبال در برنامه سلام صبح به خیر حاضر شد و درباره شرایط تیم ملی والیبال صحبت کرد.

ظریف: خط خوردنم از تیم ملی نه به دلیل اخلاقی بود نه فنی، برای تیم ملی از همه چیزم گذشتم

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ ساعت زنانه، سعید اکبری امروز در این برنامه میزبان فرهاد ظریف بازیکن سابق تیم ملی والیبال بود و با او درباره دورنمای تیم ملی والیبال کشورمان همزمان با انتخاب رییس جدید فدراسیون پرداخت.

ظریف در ابتدا گفت: سال جدید را با تیم خاتم اردکان آغاز کردم و شرایطمان با توجه به تغییرات بازیکنان باشگاه در جدول خیلی خوب نیست اما بهتر می گردد. اگر به خودم باشد تا جایی که نفس داشته باشم بازی می کنم. 35، 6 ساله هستم و در پُست من هنوز می گردد بازی کرد. من به سن و سال اعتقاد ندارم و به سالم زندگی کردن و تفکر حرفه ای اعتقاد دارم.

وی اضافه کرد: من 11، 11 و نیم شب دیگر چشمم می رود. حالا می خواهد کسی پیشم باشد یا مهمان داشته باشم و تنها باشم. مگر اینکه فردای آن روز استراحت داشته باشم که بیشتر بیدار بمانم.

ظریف در این باره که آیا تا به حال به خداحافظی فکر نموده، اظهار کرد: خداحافظی کردم اما مرا برگرداندند. در سال 2013 یک خداحافظی رسمی داشتم و چهار گوشه زمین را بوسیدم اما آقای داورزنی نگذاشت.

این والیبالیست در پاسخ به اینکه چرا هیچوقت درباره آن خداحافظی و دعوت برای بازگشت به تیم ملی و خط خوردن اسمش از تیم ملی قبل از المپیک صحبتی ننموده، گفت: برای خودم هم سوال است اما همان زمانی هم که در خدمت تیم ملی بودم از همه چیزم برای تیم ملی گذشتم. از زندگی شخصی، سلامت و خانواده ام. پشیمان هم نیستم چون برای تیم ملی کشورم بوده و دینم را به تیم ملی و کشورم ادا کردم و شبها راحت سر به بالین می گذارم. آقای داورزنی خیلی مرا دوست دارد و ما همشهری هستیم. آن تایم احتیاج بود که من برگردم و سال خوبی هم برای تیم ملی بود و چهارم لیگ جهانی و ششم جام جهانی شدیم که هنوز این اتفاق تکرار نشده است.

وی تاکید نمود: نمی دانم چرا خط خوردم. شرایطم اصلا بد نبود و موضوع نه فنی بود نه اخلاقی. مسئله ای در تیم ملی نبود و بازیکنان کلا بی حاشیه هستند. بازگشت من به تیم ملی به درخواست آقای داورزنی بود. این اتفاقات را پیش بینی نموده بودم که می خواستم در شرایط اوجم و بهترین شرایط تیم ملی خداحافظی نموده باشم و برخوردهایی که با ورزشکاران مختلف در کشورمان بعد از دوران حرفه ای شان می گردد با من نگردد. اما با توجه به گفته داورزنی برگشتم. من 4 دوره برای المپیک بازی کردم و همواره هم گفته ام نظر سرمربی این بوده است.

ظریف توضیح داد: من با هیچکسی در داخل و بیرون تیم ملی مشکل نداشتم و بحث شخصی مطرح نبود. شاید دیگران به خاطر اختلاف سلیقه با من مشکل داشته باشند. من آدم درونگرایی هستم و کل انرژی ام را توی زمین والیبال تخلیه می کنم.

این بازیکن والیبال با بیان اینکه حالم خیلی خوب است، گفت: آن دوره ای که حالم خوب نبود را کامل گذرانده ام. چند سالی است حالم خیلی خوب است و اصلا حسرت گذشته را نخورده ام و مطمئنم در زندگی جدیدم اتفاقات خیلی خوبی منتظرم است.

وی درباره اینکه حال والیبال خوب نیست و آیا ما می توانیم برای المپیک کسب سهمیه کنیم، اظهار کرد: راحت بگویم یک تایمی فدراسیون ما رییس نداشت و شاید کلمه درستی نیست اما خیلی بی در و پیکر بود و تیم ملی و بازیکنان ما از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی نداشتند. اما با آمدن داورزنی فکر می کنم فدراسیون سروشکل خوبی می گیرد و فرایند رو به رشدش را ادامه می دهد. درباره بحث المپیک هم مطمئنم تیم ملی هیچ کار سختی برای انتخابی المپیک ندارد و من حتی باور دارم تیم ملی بدون هیچ ست باخت به المپیک راه پیدا می نماید.

ظریف درباره حواشی والیبال و اختلافات بازیکنان و تصمیم گیرنده بودن بازیکنان توضیح داد: من بحث باند در تیم را کاملا تکذیب می کنم. همه جای جهان همین است و درباره بازیکنان و بازیگران معروف صحبت می گردد هرچقدر کسی محبوب تر می گردد برای او بیشتر حاشیه درست می نمایند. بازیکنان تیم ملی اگر نخواهند هم بعضی آنها را در حاشیه می برند. من می دانم اختلافاتی هست و بحث پاداش ها و حق و حقوق بازیکنان مطرح است. مثلا در لیگ جهانی ما سالها است بازی می کنیم و فدراسیون جهانی در ازای برد به تیم های مختلف دلار می دهد ولی طی 7، 8 سال اخیر بچه ها ریالی و دلاری دریافت ننموده اند. شاید مشکل تحریم ها است اما با همه این مسائل بازیکنان هیچوقت وارد حاشیه نشده اند و کارشان را نموده اند.

ظریف در پاسخ به اینکه آیا با توجه به موضوعی که مطرح نمود برای تیم ملی احساس نگرانی می نماید، گفت: شاید مردم کمتر بدانند اما بازیکنان تیم ملی با اینکه ماه ها در اردو هستند حقوق و دستمزد و ریالی دریافتی ندارند و از زندگی شان می زنند و به اردو می آیند. اگر هم حقشان را میخواهند بحث پاداش فدراسیون جهانی است اما تیم هیچوقت وارد حاشیه نشده است. سالها است این موضوع پرداخت نشده است.

وی درباره اینکه در سالهای اخیر به والیبال هم مثل فوتبال انتقاد می گردد و والیبالیست های درآمد بالایی دارند، توضیح داد: چرا قراردادهای والیبال بالا نباشد؟ چرا وضع والیبالیست ها خوب نباشد؟ بازیکنی که دارد در بهترین لیگ های جهان بازی می نماید و بازیکنانمان جزو بهترین بازیکنان جهان هستند کمترین حقشان این است که با قراردادهای بالا در بهترین تیم ها بازی نمایند. البته قبلا می گفتیم پول خیلی است اما اکنون قراردادی که می بندیم با توجه به گرانی های کشور شرایط برای ما هم سخت است.

این بازیکن سابق تیم ملی درباره حضور داورزنی در فدراسیون و حواشی پیش آمده در انتخابات اظهار کرد: چیز عجیبی نبود و همه می توانستند پیش بینی نمایند ایشان رزومه خوبی در والیبال داشتند و دارند و با تجربه و حسن مدیریت او، والیبال از شرایط بد یک سال اخیر خارج می گردد. آپولو که نمی خواهیم هوا کنیم. باید یک مراسم بگذاریم و معارفه کنیم. خیلی سخت نبود و یکی دو سال پیش در یک روز می شد این اتفاق بیفتد و به این همه حاشیه احتیاجی نبود. داورزنی با توجه به رزومه اش بهترین گزینه بود

ظریف در پاسخ به اینکه آیا صحت دارد سعید معروف باند و قدرت خاصی در تیم ملی دارد، یادآور شد: خیر. قبلش هم به شما گفتم. واقعیت با آن چیزی که شنیده می گردد متفاوت است. بازیکنانی که سالها در تیم ملی در همه رشته ها بازی می نمایند طبیعی است قدرت داشت باشند. حرف من، حرف سعید، حرف سید، میرزاجانپور و... طبیعی است که شنیده گردد و این چهره ها قدرت داشته باشند اما اینگونه که بخواهند از این قدرت در جهت منفی استفاده نمایند نیست.

وی ادامه داد: درباره سعید معروف او یک آدم خاص است و این خاص بودنش برای خیلی از مردم جالب نباشد ولی ما که در تیم ملی با او بوده ایم و زندگی نموده ایم می دانیم او خاص است و قلق های خودش را دارد. متاسفانه یک سری جوهایی درست می نمایند که ناصحیح است.

این بازیکن والیبال درباره کل کل استقلالی و پرسپولیسی در تیم ملی هم گفت: من و سعید و شهرام پرسپولیسی هستیم، مهدی مهدوی و عادل غلامی تا جایی که یادم است استقلالی بودند. یک تایمی خیلی کل کل داشتیم. بازی دو سه سال پیش که بازی رفت را پرسپولیس برد با عادل و مهدی کری خوانی کردیم ولی بازی بازگشت را باختیم و سرمان پایین بود.

ظریف درباره شرایط فعلی تیم محبوبش اظهار کرد: پرسپولیس همواره پرسپولیس است طبیعی است بعد از سه سال که قهرمان شد حالا شرایط عوض گردد. درباره شرایط آن هم نظر باشگاه مهم است. من پرسپولیس را از کودکی دوست داشتم و تهران که بودم دو بار به ورزشگاه رفتم اما پرسپولیس مساوی گرفت. وقتی دیدم پاقدمم بد است دیگر به ورزشگاه نرفتم و از خانه مسابقات را می بینم.

وی در انتها گفت: امیدوارم همواره حال دل مردم خوب باشد و دعایشان پشت سر بچه ها در المپیک باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ظریف: خط خوردنم از تیم ملی نه به دلیل اخلاقی بود نه فنی، برای تیم ملی از همه چیزم گذشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: خط خوردنم از تیم ملی نه به دلیل اخلاقی بود نه فنی، برای تیم ملی از همه چیزم گذشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید